Gm. Miączyn: Z miłością im do twarzy

  • 31.12.2019, 09:00
  • Wioleta Dudek
Gm. Miączyn: Z miłością im do twarzy
Poznali się, jak mówią, w czasach tęgiej komuny. Świat się zmienił, ale ich miłość przetrwała. W tym roku małżonkowie z gminy Miączyn świętowali 50-lecie małżeństwa.

Gminną uroczystość złotych godów zaplanowano na koniec roku. Przybyło na nią dziesięć wyjątkowych par, które na dobre i złe są ze sobą już od 50 lat. Podczas uroczystości w Urzędzie Gminy w Miączynie medalami od Prezydenta RP wójt Ryszard Borowski uhonorował: Weronikę i Jana BartnikówKrystynę i Wincentego BuczakówMarię i Zbigniewa FilipkiewiczówEwę i Wacława DziaduszkówTeresę i Lesława KoiszówElżbietę i Lucjana MazurkówJadwigę i Jana MichalikówZofię i Jana OrzechowskichMarię Tadeusza Tomaszczuków oraz Albinę Józefa Rogów. Były też dyplomy, kwiaty i życzenia, no a przede wszystkim mnóstwo wspomnień... 

 

Ślub brało aż siedem par

Krystyna i Wincenty Buczakowie przysięgę małżeńską złożyli przed 50 laty, w niedzielę  26 kwietnia w kościele parafialnym w Grabowcu.  Kościół pękał w szwach, bo o tej samej godzinie ślub brało poza nimi jeszcze sześć par! Pani Krystyna opowiada, że zaplanował to ks. proboszcz  Stefan Sawecki.

- Wszystko było jak należy, tylko za mszę opłata była mniejsza – każda para złożyła się po 10 zł. - tłumaczy pani Krystyna. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Wioleta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 01.01.2020, 11:31
27 listopada była uroczystość. Trochę późno o tym piszecie.

Pozostałe