Zamość: Wymiana ciepła - podziel się ubraniem

  • 21.12.2019, 05:15
  • ak
Zamość: Wymiana ciepła - podziel się ubraniem Fot. PGK Zamość
Ktoś ubrania nie potrzebuje, komuś innemu może być potrzebne. Wtedy pierwsza osoba zostawia ten ciuch na wieszaku, a druga go z niego zdejmuje. Taka jest zasada funkcjonowania wieszaków do "wymiany ciepła". W Zamościu ustawiono je właśnie z inicjatywy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

To nie są żadne skomplikowane konstrukcje: trzy ścianki, daszek i pałąk, na którym można zawiesić ubranie. W Zamościu takie wieszaki są trzy. Zlokalizowano je przy kościele Brata Alberta (ul. Dembowskiego 24), przy Osiedlowym Dom Kultury „Okraglak” (ul. Wyszyńskiego 28a) i w Parku Miejskim od strony ul. Królowej Jadwigi.

CZYTAJ TAKŻE: NA PARAGONIE ZAWIEŚ OBIAD. KTOŚ GO ZJE

Wieszaki nie są zamykane. Można na nich ubrania zostawiać, ale też je stamtąd zabierać przez 2 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu.

Dodajmy, że jeden z wieszaków stoi tuż przy Jadłodzielni Spichlerz Brata Alberta w Zamościu. To miejsce, w którym dla potrzebujących można zostawiać  jedzenie. Czynne jest w godz. 16-19.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe