Tyszowce: Świąteczny kiermasz dla Agnieszki. Zebrali ponad 20 tys. zł (ZDJĘCIA)

  • 19.12.2019, 09:15
  • ak
Tyszowce: Świąteczny kiermasz dla Agnieszki. Zebrali ponad 20 tys. zł (ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
Świąteczne wianki, bombki, krasnale, ciasta i pierniczki były sprzedawane w niedzielę (15 grudnia) w Tyszowcach podczas Kiermaszu Świątecznego dla Agnieszki Włoszczuk, która od roku choruje na ziarnicę. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na jej leczenie.

Poza bożonarodzeniowym handlowaniem zorganizowano też inne atrakcje. Był turniej piłki nożnej, animacje dla dzieci, jasełka w wykonaniu uczniów szkoły w Czartowczyku. Z koncertem kolęd wystąpiła Tyszowiecka orkiestra Dęta, a z pokazem świetlnym Konrad Kowalski z Lublina. Maluchy mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. 

Na kiermaszu sprzedano prawie wszystko, co zostało wystawione. Pieniądze z przeprowadzonej wcześniej zbiórki przeprowadzili uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu, pieniądze przekazali również pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Tyszowcach. Do tego doszły pieniądze z internetowej zrzutki oraz przekazane przez przyjaciół Agnieszki Włoszczuk. W sumie uzbierało się sporo, bo prawie 22 tys. zł.

– Chciałam podziękować wszystkim uczestnikom, którzy nie byli obojętni na potrzebę drugiej osoby i pokazali swoje dobre serducho przychodząc i wspierając naszą zbiórkę. Podziękowania za pomoc w organizacji posyłam do najbliższych mi przyjaciół, korzy są ze mną od początków mojej działalności charytatywnej – podkreśla Kinga Dyniec, organizatorka akcji.

I wymienia, że wspierali ją: Magdalena Chmielewska, Monika i Piotr Łabudzcy, Piotr Kraś, Karol Radecki, Monika Kopytko, Ewa Duda, Magdalena Zarębska, Sylwia Baj, Anna Zarębska, Katarzyna Jurkiewicz, Edyta Kuczmaszewska. Podkreśla, że podziękowania należą się również burmistrz Tyszowiec za wsparcie przedsięwzięcia, dla nauczycieli, rodziców i uczniów ZSP Tyszowce, którzy przygotowali piękne stroiki. Dla dyrekcji Agnieszki Podgórskiej i Justyny Skowyry za mobilizacja rodziców.

ak

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe