Zamość: Andrzej Bubeła wiceprezesem Stowarzyszenia "Kina Polskie"

  • 13.12.2019, 05:30
  • ak
Zamość: Andrzej Bubeła wiceprezesem Stowarzyszenia "Kina Polskie" Fot. CKF Stylowy
Przez cztery najbliższe lata (2020-2022) Andrzej Bubeła, dyrektor Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu będzie pełnił funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia "Kina Polskie". Został wybrany na to stanowisko podczas 48. Forum Wokół Kina, które od 9 do 12 grudnia odbywało się w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Dodajmy również, że podczas forum w Gdyni przyznawano nagrody za "szczególny wkład w rozwój branży, a także za najlepszą frekwencję w kinach na polskich filmach". Uhonorowano nimi m.in. przedstawicieli kin, dystrybutorów filmowych i producentów. Honorowy Złoty Bilet otrzymał m.in. Marian Świątkowski, wieloletni pracownik kina w Zamościu, kinooperator.

CZYTAJ TAKŻE: ANDRZEJ BUBEŁA W RADZIE POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ

Stowarzyszenie "Kina Polskie", we władzach którego zasiada Andrzej Bubeła, działa m.in. po to, aby obejmować ochroną prawną interesy właścicieli, dzierżawców i pracowników kin polskich. Reprezentuje również te interesy wobec władz lokalnych, administracyjnych czy ministerialnych. Celem jego funkcjonowania jest też tworzenie warunków do rozwoju, ochrony i podwyższania standardu bazy materialnej sfery rozpowszechniania filmów i podejmowanie działań na rzecz zachowania oraz ochrony wartości intelektualnych i kulturotwórczych w całej sferze rozpowszechniania, inicjowanie i promowanie rodzimej twórczości filmowej.

ak

Zdjęcia (1)

Marian Świątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamoscianka
Zamoscianka 13.12.2019, 10:49
Gratulujemy i życzymy wspaniałych Świąt! Lubię nasze kino, lubię pracowników kina, więc lubię tu przychodzić. Repertuar kina jest dla wszystkich, są komedie, kryminały itp. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jestem dumna, że nasze kino jest chyba jedynym w Polsce, w którym mamy okazję uczestniczyć w Sacrofilmie i spotykać wyjątkowych ludzi.

Pozostałe