Zwierzyniec: Innowacyjna terapia pomoże Wiktorowi wygrać z chorą. Pomóżcie!

  • 11.12.2019, 05:09
  • red.
Zwierzyniec: Innowacyjna terapia pomoże Wiktorowi wygrać z chorą. Pomóżcie!
Choroba jest bezwzględna. Wyniszcza organizm 13-letniego Wiktora ze Zwierzyńca. Aby z nią wygrać, chłopiec powinien przejść innowacyjną terapię. Ale jego rodziców nie stać na tak duży wydatek. Liczy się każdy grosz, najmniejsza nawet wpłata. Na portalu siepomaga.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.

Wiktor był typowym 13-latkiem. Śledził poczynania ulubionych youtuberów i szalał z przyjaciółmi na rowerach. Ale latem tego roku okazało się, że jest chory. Pogotowie zabrało go z żaglówki do szpitala. Diagnoza okazała się wyrokiem na całe życie: cukrzyca typu pierwszego, nieuleczalna, postępująca, autoimmunologiczna choroba, która niszczy trzustkę i powoduje powikłania w całym organizmie.

Od tego momentu życie chłopca diametralnie się zmieniło. Każdego dnia, a także w nocy musi kontrolować poziom cukru. Musi stosować się do restrykcyjnej diety, a jego rodzice ze strachem czekają na każdy wynik na glukometrze.

 

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

"Wiktor nie może zaakceptować swojej choroby i chce, żeby było „jak wcześniej”. Tego nie możemy mu dać, chociaż bardzo byśmy chcieli. Jedynym dostępnym lekiem, który pozwoli zatrzymać niszczenie trzustki i złagodzi przebieg choroby, jest terapia TREG. Terapia wykorzystuje własne komórki pacjenta do przeciwdziałania procesowi niszczenia. Izoluje się z krwi chorego tzw. limfocyty regulatorowe (Tregs), które potrafią zatrzymać proces niszczenia komórek produkujących insulinę przez układ odpornościowy. Niestety terapia nie jest refundowana przez NFZ, a jej koszt jest ogromny" – piszą na portalu siepomaga.pl rodzice nastolatka.

Ich syn dostał kwalifikację do terapii, ale jeśli ma zadziałać, pierwsza dawka musi być podana jak najszybciej. Mają miesiąc, aby zebrać ogromną sumę kilkuset tysięcy złotych.

"Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie, każda nawet najmniejsza kwota to krok do osiągnięcia celu. Wierzymy, że znajdzie się wielu ludzi, którzy pomogą Wiktorkowi spędzić te święta Bożego Narodzenia z nadzieją na lepsze jutro..." – apelują rodzice Wiktora.

Znajomi rodziny i przyjaciele zaangażowali się w pomoc. Na Facebooku utworzyli grupę, na której prowadzą aukcje najróżniejszych gadżetów. Biorąc w nich udział TUTAJ również można pomóc Wiktorowi. Pieniądze dla chłopca chce zbierać również jego szkoła, organizując kiermasz.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
znajomy
znajomy 15.12.2019, 14:42
Czy przypadkiem dziadkowie to nie bardzo majętni ludzie zdrowia dla chłopaka
Anonim
Anonim 05.01.2020, 23:19
Dobry z ciebie znajomy! Nikt nikogo nie zmuszal do jakiej kolwiek wpłaty! Najwiecej się udzielają ci co ***a pomagają i tyle samo wiedzą!
A.
A. 05.01.2020, 22:46
Zastanawiam sie jak mozna byc tak hamskim czlowiekiem i takie cos pisac nie znając sytuacji tej rodziny? Wydaje ci sie czlowieku ze moze ma rodzina hajs a szkoda im wydac na dziecko? Módl się lepiej zebys nie znalazł sie nigdy w takiej sytuacji ...
Kstarzyna Czochra-Wierzchoś
Kstarzyna Czochra-Wierzchoś 18.12.2019, 21:33
Nie niestety nie...Gdyby tak bylo nie było by zbiórki.
Zbigniew stonoga
Zbigniew stonoga 11.12.2019, 14:50
Lux robota

Pozostałe