Gm. Susiec: Nowe koło w Kunkach

  • 14.12.2019, 06:21
  • wd
Gm. Susiec: Nowe koło w Kunkach
Gmina Susiec ma już szesnaste koło gospodyń, a mieszkańcy wsi Kunki reprezentację, która zapowiada, że ożywi kulturalnie miejscowość i zintegruje starszych i młodych.

Kunki to wieś w gminie Susiec. Ma ok. 500 mieszkańców. Jej sołtysem od roku jest Łukasz Mikuła. Dotychczas prężnie działała tam tylko Ochotnicza Straż Pożarna. Teraz to się zmieni, bo dzięki inicjatywie sołtysa założono Koło Gospodyń Wiejskich. 

Nowe koło ma 18 członków, dwanaście pań i jak to osobliwie ujmuje Łukasz Mikuła sześciu "wspierających brzydkich". Jeśli ktoś chciałby, może dołączyć do tego grona. Pierwsze oficjalne spotkanie koła odbyło się 30 listopada. Na zebranie przybyli zainteresowani mieszkańcy wsi Kunki oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu Joanna Kowalczuk

 – Dyrektor GOK-u wytłumaczyła nam to, czego nawet ja nie wiedziałem, jeśli chodzi o działalność koła i pomogła je założyć. Zaprosiła nas też do konkursu bożonarodzeniowego na "Tradycyjną potrawę wigilijną" – mówi Łukasz Mikuła.

To będzie pierwszy konkurs dla nowego koła. Stery przejmie zdecydowanie żeńska część KGW Kunki i przygotuje karpia pieczonego po staropolsku. 

W skład zarządu KGW Kunki wchodzą: Natalia Mikuła (przewodnicząca), Olga Arcaba (za-ca) i Dorota Wawrzusiszyn

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KJM
KJM 14.12.2019, 14:10
Z Kunek zły gatunek :)

Pozostałe