Zamość: OdDam – Wieczór Dobroczynności na Rodzinny Dom

  • 10.12.2019, 08:39
  • Materiał nadesłany
Zamość: OdDam – Wieczór Dobroczynności na Rodzinny Dom Fot. Stowarzyszenie "Krok za krokiem"
W dniu 6 grudnia Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, już po raz VII zorganizowało imprezę charytatywną pn. „OdDam –Wieczór Dobroczynności w Artis Hotel&SPA”.

Ideą Wieczoru była wdzięczność za pomoc i chęć podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym we wsparcie działań Stowarzyszenia na rzecz zakończenia I etapu budowy „Rodzinnego Domu” – Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Zamościu przy ul. Kresowej 24, w którym od 28 lutego 2020 r. Warsztat Terapii Zajęciowej będzie miał nową siedzibę i przyjmie ponad 40 uczestników.

Wieczór obfitował w przeżycia artystyczne, których dostarczyli: niezwykle utalentowany Piotr Tymura – 9 latek, ucz Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu, który wykonał utwory Chopina. Kolejnym artystą, który uświetnił część artystyczną wieczoru był Krzysztof Stopa wspaniały skrzypek, basista i wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Kolejnymi muzykami występującymi na scenie byli Adrian Makar - zwycięzca siódmej edycji Programu TVN „Mam Talent” oraz Dariusz Tokarzewski, Przyjaciel Stowarzyszenia, wokalistą zespołu VOX, który w programie „Jaka to melodia” wygrał nagrodę pieniężną i przekazał ją na rzecz budowy Rodzinnego Domu. Ostatnim muzykiem występującym na scenie była wokalistka i instrumentalistka, laureatka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych, uczestniczka wielu projektów muzycznych Magdalena Sałamacha wraz z Arkadiuszem Rozmusem, pianistą i studentem I roku fortepianu na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Wieczór był także okazją do zaprezentowania aktorskiego i teatralnego talentu naszych wychowanków i terapeutów. Jako pierwsi sztukę teatralną pt. „Zagubiony” wg autorskiego scenariusza zespołu Małego Teatru Ruchu zaprezentował zespół wychowanków i terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach. Kolejny występ teatralny pt. „Sześć Łabędzi” wykonali uczniowie z Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Dzięki wsparciu darczyńców zarówno tych obecnych podczas Wieczoru jak również tych, którzy z różnych względów nie mogli być z nami, ale wsparli ideę Wieczoru poprzez przekazanie darowizny udało się zebrać ponad 30 tyś zł.

Podczas "Wieczoru dobroczynności" imiona i nazwiska darczyńców zostały wyeksponowane na świątecznej choince, która będzie ozdobą w siedzibie Stowarzyszenia.

Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Szczególne podziękowania składamy Katarzynie Jaczyńskiej i Kamilowi Rusztynowi, uczniom I Społecznego Liceum Ogólnokształcącemu im. Unii Europejskiej za piękne prowadzenie Wieczoru Dobroczynności a także Panu Tadeuszowi Kończyńskiemu, który bezinteresownie po raz siódmy udziela nam gościny.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe