Zamość: Uczniowie Ekonomika w czołówce konkursu dla programistów

  • 04.12.2019, 13:06
  • ak
Zamość: Uczniowie Ekonomika w czołówce konkursu dla programistów Fot. pixabay.com
Znakomicie wypadli młodzi informatycy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu w ogólnopolskim konkursie programistycznym w języku Python i eliminacjach MASTER.

W eliminacjach do tego konkursu wzięło udział aż 490 uczniów z całej Polski. Wystartowali w nim również trzej uczniowie technikum informatycznego z zamojskiego Ekonomika: czwartoklasista Szymon Hałucha i jego rok młodsi koledzy Bartek Maryńczak oraz Karol Wojtasiuk.

Wszyscy zakwalifikowali się do półfinałów i wypadli w nich znakomicie. Szymon zajął pierwsze miejsce, a Bartek i Karol odpowiednio jedenaste i dwunaste. Przed nimi teraz starcie finałowe, które zostanie zorganizowane  na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościanka
Zamościanka 05.12.2019, 09:33
Brawo !!! Życzymy dalszych sukcesów !!!

Pozostałe