Gm. Rachanie: 10 lat KGW Michalów

  • 06.12.2019, 07:03
  • wd
Gm. Rachanie: 10 lat KGW Michalów
23 listopada Koło Gospodyń Wiejskich w Michalowie świętowało jubileusz 10-lecia swojego istnienia.

Na początku do koła należało 28 osób. Teraz działa w nim tylko 12 pań. Najmłodsza ma 40 lat, najstarsza 75. Spotykają się kilka razy w miesiącu. 

 – Uwielbiamy gotować. Bierzemy udział w różnych imprezach. W kwietniu w Suścu za ciasto z migdałami zdobyłyśmy pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszego Roztoczańskiego Łakocia – chwali panie z koła Barbara Gliwińska, przewodnicząca KGW Michalów.

Gospodynie z Michalowa tworzą też piękne rękodzieło, wieńce, ozdoby świąteczne. Obecnie organizują dla mieszkańców swojej miejscowości wyjazd na basen do Horyńca, a w świetlicy spotkanie pn. "Gotowanie na parze". Na te dwa projekty pozyskały pieniądze z KRUS-u. 

Dziesiąte urodziny koła świętowały wspólnie z mieszkańcami, wójtem Romanem Miedziakiem i zaproszonymi gośćmi oraz z delegacjami innych kół z gminy. W sumie na imprezę do  świetlicy w Michalowie, przybyło aż 70 osób. Do tańca przygrywał didżej, było pyszne jedzenie i wspaniały tort. – Chcemy dalej rozwijać się kulinarnie i integrować mieszkańców, aby tylko zdrowie dopisywało – mówi Barbara Gliwińska. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe