Hrubieszów: Pomnik Zina do przeprowadzki?

  • 03.12.2019, 13:30
  • par
Hrubieszów: Pomnik Zina do przeprowadzki?
Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 4 proponuje przeniesienie pomnika prof. Wiktora Zina przed Hrubieszowski Dom Kultury.

Pod koniec listopada do Urzędu Miasta Hrubieszowa wpłynął wniosek Zarządu Osiedla nr 4 "Śródmieście" o rozpatrzenie możliwości przeniesienia pomnika prof. Wiktora Zina z deptaka przy ul. Rynek na plac przed Hrubieszowskim Domem Kultury.

 – Dotychczasowe miejsce okazało się nietrafione, miedzy innymi ze względu na różnego rodzaju kolizje podczas imprez na deptaku miejskim. A jest ich tam coraz więcej. W ubiegłym roku podczas instalacji lodowiska pomnik zdemontowano. Ponownie ustawiono go dopiero po demontażu lodowiska. Otoczenie pomnika też nie jest dobrym wyborem. Proponujemy przeniesienie pomnika na plac przed HDK-iem. To miejsce bardziej godne upamiętnieniu tego wielkiego hrubieszowianina, honorowego obywatela naszego miasta. Bliskość cerkwi i kościoła św. Mikołaja ujętych na obrazie, który jest elementem pomnika prof. Zina jeszcze bardziej uzasadnia zmianę miejsca posadowienia tego pomnika – tłumaczy Sławomir Kędziera, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 "Śródmieście" w Hrubieszowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe