Grabowiec: Wójt obiecał, nie dotrzymał słowa

  • 03.12.2019, 07:30
  • Agnieszka Piela
Grabowiec: Wójt obiecał, nie dotrzymał słowa Fot. D. Kordyś
W kampanii wyborczej Bartosz Popek, wójt gminy Grabowiec, obiecywał mieszkańcom, że wybuduje w Grabowcu środowiskowy dom samopomocy. Teraz twierdzi, że nie ma na nie miejsca. Rodzice są rozgoryczeni.

W gminie Grabowiec jest ponad 30 osób – dzieci i dorosłych – z różnym stopniem niepełnosprawności. Wiele z nich co dzień wstaje bladym świtem, aby ok. 6 rano wsiąść do busa, który zawiezie ich na godz. 8 do Zamościa. Wracają ok. godz. 17, czasami później. Jeżdżą do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowaczego przy ul. Orlicz-Dreszera, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lipinie Starej koło Skierbieszowa oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Śląskiej i do "Krok za krokiem". Niektórzy zostają w domach. 

 – Dzieci nie powinny być izolowane, tylko przebywać z ludźmi, ze społecznością lokalną – przekonuje jedna z matek.

Rodzice tych dzieci od dawna marzyli o środowiskowym domu samopomocy. O tym, że można się wystarać o taki dom, dowiedzieli się z telewizji. Zaczęli działać. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gminianka filutek
Gminianka filutek 15.12.2019, 16:23
Jakby wójtem został major Gąska to w Grabowcu by wszystko stało. On jest najlepszy na świecie. I by był dom dla chorych i dla zdrowych i dla wszystkich.
Życzliwy mieszkaniec
Życzliwy mieszkaniec 11.12.2019, 11:50
Wstyd Panie Wójcie , WSTYD!
Szczery Anonim
Szczery Anonim 10.12.2019, 22:36
Cieszmy sie , że Pani dyrektor szkoły ma zdrowe dzieci bo gdyby tak nie było to taki ośrodek by powstał od razu gdy Pan Popek usiadł na stanowisku wójta- przypomnijmy sobie dlaczego Pan Popek został nominowany na to stanowisko nie znając podstaw a w szczególności potrzeb mieszkańców . Pieniądze są na imprezy "szkolne" a bardziej imprezy dla nauczycieli , na nowe biurka do gabinetów a nie na ławki dla dzieci, na nowe łazienki dla Zarządców szkoły a w łazienkach dla dzieci są pourywane deski , wieszaki na papier toaletowy na który też często brakuje pieniędzy. Kiedyś bylo inaczej bo na tych stanowiskach siedzieli ludzie do tego stworzeni.
Ja
Ja 11.12.2019, 09:07
Śmiech w oczy oczym ty piszesz
Czytelnik
Czytelnik 03.12.2019, 13:22
W Tuczępach jest miejsce
jacek i placek
jacek i placek 03.12.2019, 18:57
Jest wiele miejsca w różnych miejscowościach. Są budynku dawnych (zlikwidowanych) szkół jak Tuczępy, Bereść czy zdaje się też Skomorochy. Można było też wybudować nowy budynek w samym Grabowcu, no ale na to to trzeba mądrych urzędników. W Grabowcu niestety ich brak.

Pozostałe