Zwierzyniec: Aleksander Kwiatkowski świętował 100. urodziny

  • 22.11.2019, 09:10
  • ak
Zwierzyniec: Aleksander Kwiatkowski świętował 100. urodziny Fot. UMiG Zwierzyniec
Dokładnie 100 lat temu, 21 listopada 1919 roku na świat przyszedł Aleksander Kwiatkowski. Wczoraj mieszkaniec Zwierzyńca obchodził swoje urodziny.

Dostojnemu jubilatowi w tym dniu towarzyszyła jego najbliższa rodzina. Przybyli też inni goście. Z życzeniami do pana Aleksandra pospieszyli m.in: burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman oraz księża Paweł Słonopas i Sławomir Portka. Od władz samorządowych otrzymał listy gratulacyjne, a od przedstawicieli ZUS dokumenty, potwierdzające przyznanie dodatkowej emerytury specjalnej, która przysługuje 100-latkom.

Aleksander Kwiatkowski jest jednym z najstarszych mieszkańców gminy Zwierzyniec. Urodził się i całe życie mieszkał w Turzyńcu, a przed dwoma laty przeprowadził się do domu swojej córki w Zwierzyńcu. Doczekał się 5 wnuków i 11 prawnuków. Podczas wojny walczył w oddziałach partyzanckich, a potem był uznanym elektrykiem i prowadził gospodarstwo rolne.

Stulatków w gminie Zwierzyniec jest więcej. W kwietniu br. taki jubileusz świętowała Janina Szteliga z Bagna. O rok starsza jest mieszkająca w Turzyńcu Aniela Jonczak.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe