Pomóż dzieciom przetrwać zimę

  • 15.11.2019, 15:23
  • wd
Pomóż dzieciom przetrwać zimę
Nie zbierają pieniędzy, ale wyłącznie dary rzeczowe: odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową, opał dla dzieci potrzebujących.

W powiecie tomaszowskim sztaby ogólnopolskiej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" są już zawiązane. Od 12 do 23 listopada będą zbierać dary rzeczowe, które potem po posegregowaniu na paczki indywidualne i rodzinne zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, w trudnej sytuacji materialnej,

dzieciom niepełnosprawnym, podopiecznym domów dziecka, świetlic środowiskowych, schronisk, sierocińców i innych placówek szkolno-wychowawczych i opiekuńczych. Z części na pewno powstaną mikołajkowe paczki. 

Wolontariusze Przedszkola nr 1 w Tomaszowie Lub. ze zbiórką wyjdą na miasto. Dary będą zbierać w kilku sklepach spożywczych 23 października w godz. od 8 do 11. Od 13 listopada w placówce będą stały pudełka, do których również można coś przynieść. Ważne, żeby żywność miała długi termin przydatności, a ubrania czy zabawki nie były zniszczone. 

 – 24 listopada organizujemy podsumowanie akcji. W przedszkolu będzie otwarty punkt, gdzie będziemy przyjmować dary. Każdy może zostać mikołajem – dodaje Aneta Zaśko, szefowa sztabu nr 7 w Przedszkolu nr 1 w Tomaszowie.

W Tomaszowskim Domu Kultury 23 będzie koncert pt. "Dzieci dzieciom". 

– Biletem wstępu są artykuły spożywcze i słodycze. W ubiegłym roku zebraliśmy 328 kg takich darów. Liczymy, ze mieszkańcy znów będą hojni – mówi Róża Kucharczyk, szefowa sztabu nr 6 w TDK-u.

W Tyszowcach sztab akcji działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe