Piotrek czeka na pomoc

  • 12.11.2019, 07:10
  • Leszek Wójtowicz
Piotrek czeka na pomoc Największym marzeniem Piotra jest znów stanąć na własnych nogach, wrócić do szkoły, zdać maturę i pójść na studia.
Aby stanąć na nogi, potrzebuje ponad 200 tys. zł. Tyle ma kosztować roczna rehabilitacja 20-letniego Piotra Kozaka z Szyszkowa w gminie Potok Górny, który od roku zmaga się ze złośliwym nowotworem. Każdy może go wesprzeć. Pomóżmy Piotrkowi stanąć na nogi!

We wrześniu ub. roku Piotr Kozak z Szyszkowa (gm. Potok Górny) miał rozpocząć naukę w ostatniej klasie technikum. Przed sobą miał maturę i studia. Choroba przyszła znienacka. W wakacje. Zaczęło się od bólu w krzyżu. Zastosowane leczenie nic nie dało, kręgosłup bolał coraz bardziej. Z czasem nastolatkowi zaczęły drętwieć nogi, a w końcu przestał chodzić. Trafił do szpitala w podkarpackim Leżajsku, gdzie przeszedł badania. Nie stwierdzono nic niepokojącego. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego pojechał na konsultacje neurologiczne do Rzeszowa. Wykryto guza kanału kręgowego. Potrzebna była operacja. Od zaraz. W trakcie zabiegu pobrano wycinek tkanki do badania. Po dwóch tygodniach przyszły wyniki. Okazało się, że to nowotwór! Złośliwy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe