Gm. Rachanie: Jak nie buraki, to co?

  • 12.11.2019, 06:30
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Rachanie: Jak nie buraki, to co? Biogazownia i suszarnia owoców kosztowała ponad 20 mln zł.
Była sobie cukrownia, którą kilkanaście lat temu zlikwidowano. Znalazł się inwestor, który na terenie po byłym placu buraczanym postawił duży zakład. Zamiast buraków cukrowych, rolnicy zajęli się uprawą kukurydzy. W Michalowie-Kolonii (gm. Rachanie) odbyło się 8 listopada uroczyste otwarcie biogazowni rolniczej i suszarni owoców.

Gmina Rachanie – podobnie jak niemal cały powiat tomaszowski – nazywana była zagłębiem pszenno-buraczanym. Buraki cukrowe prosto z pola przez dziesiątki lat dostarczane były do Cukrowni Wożuczyn. Ale przyszedł 2006 r. i cukrownia została zamknięta. Budynki niszczały, a teren po cukrowni aż prosił się o nowego gospodarza.

Na kłopoty Budmat

Terenem po byłym placu buraczanym na granicy miejscowości Wożuczyn-Cukrownia i Michalów-Kolonia zainteresowała się w końcu zamojska firma Budmat, która postanowiła go nabyć, a następnie postawić tam nowoczesną biogazownię rolniczą z suszarnią owoców. Prace trwały kilka lat, a w ostatni piątek (8 listopada) odbyło się uroczyste otwarcie zakładu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
homicka  monicca
homicka monicca 18.11.2019, 15:48
OSZUST ULOKOWAŁ PIENIĄDZE WŁAŚNIE W TEJ GMINIE .Wiedział że budownictwo się kończy a w tym kraju praw nie ma . Brawo gmina RACHANIE tak mówiła żona Rozmusa do jego pracowników tyrających na czarno .BRAWO CIEMNOTA ,ZŁODZIEJSTWO GÓRĄ .
wi  dzący   znjąc  y
wi dzący znjąc y 15.11.2019, 15:39
pracowałem u nich na czarno i to sukces ,albo pranie bródnych pieniędzy . biznes po polsku i wieli wał tak się robi panstwo w c..hh..ja . brawo , brawo
Internauta
Internauta 15.11.2019, 19:18
Informacje na temat inwestora na portalu Go Work pl .Opinie i relację pracowników i osób mający z tą firmą kiedyś styczność .
obserwator
obserwator 17.11.2019, 18:35
Fakty mówią za siebie to wielki oszust ,cham ,i cwaniak . Wie jak lokować brudną kasę . Urzędnicy z gminny Rachanie zapewne nie czytają Kroniki i nie wiedzą o co chodzi w tym biznesie .
cukrownik
cukrownik 17.11.2019, 20:42
CZY w tej gminie po upadku cukrowni ktoś myśli logicznie .Z biogazowni smród będzie ,wtedy to może dotrze dotrze do was że ciemnota z was do kwadratu .Kler i babsko o Biedronia i Budmat was oleją .

Pozostałe