Zamość: Pacjent ma prawo wiedzieć. Szpital "papieski" zapłaci

  • 12.11.2019, 05:57
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Pacjent ma prawo wiedzieć. Szpital "papieski" zapłaci Fot. pixabay.com Kobieta została poddana chirurgicznemu podniesienia płuca. To był dla niej bardzo bolesny zabieg, który polegał m. in. na przebiciu żeber
Lekarze powinni wszystko dokładnie wytłumaczyć, natomiast pacjentce zamojskiego szpitala "papieskiego" nie udzielono przystępnej informacji o ryzyku i skutkach zabiegu polegającego na wszczepieniu rozrusznika serca. Tak uznał Sąd Apelacyjny w Lublinie, zasadzając od szpitala na rzecz 59-letniej mieszkanki Zamościa zadośćuczynienie w kwocie 15 tys. zł.

Kobieta leczyła się na serce. W 2013 r. trafiła do zamojskiego szpitala "papieskiego", gdzie – przy miejscowym znieczuleniu – wszczepiono jej rozrusznik serca. Podczas zabiegu odczuwała dyskomfort. Na drugi dzień dalej źle się czuła. O wszystkim na bieżąco informowała lekarza. Badanie EKG nie wykazało jednak nieprawidłowości, dlatego stwierdzono, że ból jest konsekwencją przeprowadzonego zabiegu. Ale kobieta dalej źle się czuła: miała napady duszności i suchego kaszlu. Ból nie ustępował, brakowało jej powietrza. Nawet wyjście do toalety sprawiało problem. Badanie osłuchowe sygnalizowało już nieprawidłowości, a prześwietlenie klatki piersiowej wykazało rozległą odmę lewostronną z całkowitym spadnięciem płuca. Kobieta została poddana chirurgicznemu podniesienia płuca. To był dla niej bardzo bolesny zabieg, który polegał m.in. na przebiciu żeber.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
internista
internista 20.11.2019, 18:30
Co? Od kiedy do odbarczenia odmy trzeba łamać żebra?

Pozostałe