Gm. Krynice: Dostali medale za wspólne życie

  • 08.11.2019, 14:06
  • ak
Gm. Krynice: Dostali medale za wspólne życie Fot. GOK Krynice
Jedenaście małżeństw z gminy Krynice stawało na ślubnym kobiercu już ponad pół wieku temu. Taki jubileusz, to nie byle co. Gmina zorganizowała dla nich uroczystość złotych godów.

Święto małżonków rozpoczęła w czwartek (7 listopada) msza w kościele pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny w Dzierążni. Nabożeństwo w intencji jubilatów odprawił ks. Czesław Gołdyn. Później uroczystości przeniosły się do Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach, gdzie małżonkowie przyjęli gratulacje i życzenia, zostali też odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznaje Prezydent RP.

Otrzymali je: Janina i Eugeniusz Świderowie, Krystyna i Romuald Palonkowie, Teresa i Tadeusz Kudełkowie, Anna i Tadeusz Zalescy, Zofia i Kazimierz Dumiczowie, Zofia i Kazimierz Sorokowie, Danuta i Waldemar Śmiechowie, Helena i Tadeusz Ciećko, Elżbieta i Wiktor Gałkowie, Maria i Leopold Gniwkowie oraz Teresa i Jan Drabikowie.

Medale, dyplomy i upominki od władz gminy i powiatu wręczali wójt Jacek Wiśniewski, zastępca kierownica USC Agnieszka Michalczuk oraz starosta Henryk Karwan. Był oczywiście tort, a w części artystycznej wystąpił Ludowy Zespół Śpiewaczy „Pojednanie” pod kierunkiem Marii Smoląg.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe