Goście z Ukrainy w Łabuniach

  • 08.11.2019, 15:35
  • ak
Goście z Ukrainy w Łabuniach Fot. UG Łabunie
Ukraińscy specjaliści zajmujący się opieką społeczną gościli w gminie Łabunie. Wizyta odbyła się w ramach projektu "Usługi społeczne w hromadach – wsparcie reformy polityki społecznej na Ukrainie", który realizuje Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

Do Łabuń przyjechała w czwartek 20-osobowa grupa z Czernihowa i Kijowa. Gości witali wójt Mariusz Kukiełka oraz kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Syska.

Ukraińcy mieli okazję poznać specyfikę działania opieki społecznej na polskiej wsi, Dowiedzieli się, z jakich świadczeń można w Polsce korzystać. Poznali również zakres współpracy GOPS z radnymi i sołtysami oraz organizacjami i przedsiębiorcami.

Ukraińska delegacja ma przez tydzień wizytować równe miejscowości województwa lubelskiego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe