Zachowali się jak należy. Komendant nagrodził strażaków

  • 29.10.2019, 09:21
  • ak
Zachowali się jak należy. Komendant nagrodził strażaków Fot. KM PSP Zamość
Asp. sztab. Adrian Chwała i st. str. Karol Swatko to dwaj strażacy z Zamościa, którzy w sytuacjach kryzysowych zachowali zimną krew i pospieszyli z pomocą. Zostali za to nagrodzeni przez swojego szefa st. bryg. Jacka Sobczyńskiego.

Obaj strażacy otrzymali nagrody pieniężne. Komendant wręczył im je podczas odprawy kwartalnej.

Adrian Chwała został wyróżniony za to, że z narażeniem własnego zdrowia ratował samobójcę, który 20 września skoczył ze schodów ratusza. Dzielny strażak zamortyzował upadek desperata własnym ciałem. Pisaliśmy o tym TUTAJ>>> STRAŻAK URATOWAŁ SAMOBÓJCĘ

Z kolei Karol Swatko otrzymał nagrodę za to, że pospieszył z pomocą ofiarom wypadku. 16 września strażak wracał z Mistrzostw Polski Firefighter Combat Challenge (ekstremalnych zawodów dla strażaków). W miejscowości Pągowiec (woj. świętokrzyskie) zderzyły się dwa samochody. Swatko natychmiast zabezpieczył teren do przyjazdu służb ratowniczych.

– Jesteśmy zadowoleni, że tacy strażacy pełnią służbę w zamojskiej komendzie, a ich wzorowe postawy, godne naśladowania, przyczyniają się do budowania dobrego wizerunku strażaka – podkreśla mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik KM PSP w Zamościu. 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe