Dyrektor szkoły pogubił dokumenty. Jeździł z teczką na dachu

  • 29.10.2019, 05:42
  • Mariusz Parol
Dyrektor szkoły pogubił dokumenty. Jeździł z teczką na dachu
Dyrektor szkoły w Kozodawach pogubił dokumenty z danymi osobowymi nauczycieli, pracowników i uczniów.

Wyszedł z Urzędu Gminy w Hrubieszowie. Miał ze sobą teczkę z dokumentami. Położył ją na chwilę na dachu swojego samochodu. I o niej zapomniał. Ruszył w drogę do szkoły w Kozodawach. I tak Krzysztof Pecyna, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kozodawach, pogubił dokumenty z danymi osobowymi uczniów i pracowników szkoły.

W ubiegłym tygodniu do redakcji "Kroniki Tygodnia" dotarła skarga rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Ślipczu z siedzibą w Kozodawach.

"26 września dyrektor Pecyna wychodząc z Urzędu Gminy w Hrubieszowie, zapomniał o schowaniu ważnych dokumentów szkolnych zawierających dane osobowe naszych dzieci i uczniów oraz dane osobowe pracowników szkoły (imiona, nazwiska, pesele, adresy zamieszkania, daty urodzenia i inne). Dokumenty te pozostawił na dachu swojego samochodu, po czym ruszył do siedziby szkoły w Kozodawach. Podczas przejazdu dokumenty były gubione na trasie Hrubieszów – Kozodawy. Postronne osoby zbierały je porozrzucane po drodze. Część zebranej dokumentacji trafiła do Urzędu Gminy w Hrubieszowie, a część do szkoły w Kozodawach. Rodzice zostali powiadomieni o tym fakcie dopiero 3 października, a więc 8 dni po tym zdarzeniu" – czytamy w skardze rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Kozodawach.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stasio
Stasio 05.11.2019, 13:21
Z komentarzy wynika, że to wina rodziców, redaktora, Kroniki Tygodnia, przepisów Unii Europejskiej, monitoringu wiejskiego, poczty pantoflowej, tego że te dokumenty były nie ważne, itp. Ludzie nie brońcie nie brońcie. Zawinił ukarać.
Kamil
Kamil 07.11.2019, 16:08
Ciekawe czy Stasio nigdy nie zawinił, pewnie pierwszy rząd w kościele a za uszami swoje....
Stasio
Stasio 08.11.2019, 07:40
Jestem ateistą.A za uszami to mam kabelek do słuchawek.
Kamil
Kamil 08.11.2019, 11:33
W głowie tez
Wyrozumiala
Wyrozumiala 01.11.2019, 17:17
Każdemu może się zdarzyć. Jesteśmy tylko ludźmi.
Tomek
Tomek 01.11.2019, 23:24
Według niektórych trzeba chyba zniszczyć, poniżyć człowieka, przykre, ale karma wraca!!!!
Kamil1999
Kamil1999 31.10.2019, 23:14
Boże chroń szkoły od takich nieodpowiedzialnych dyrektorów Najpierw się pchają a pózniej nie mogą sobie poradzić Dobrze że są dotkliwe kary za RODO
Rodzic
Rodzic 01.11.2019, 23:02
Gdzie się pchają??? a może kreci ryją, dołki kopią 🤔
Kamil
Kamil 01.11.2019, 18:42
Dobrze ze Ty sobie radzisz, popracujesz 40 lat bez błędów to możesz się wypowiedzieć a teraz to lepiej weź się za pracę bo zabraknie na emeryturę dla Ciebie dzieciaku
franekrodos
franekrodos 31.10.2019, 19:39
xyz Ty to chyba z choinki się urwałeś, ciebie to chyba zgubili jak byłeś dzieckiem
xyz
xyz 31.10.2019, 15:40
Haha, niezły z niego dyrektor, może jeszcze dzieci w szkole zgubi.
ABC
ABC 02.11.2019, 07:35
A tobie nie zdarzyło się coś zgubić, krytykować bardzo łatwo.
Kamil
Kamil 31.10.2019, 17:18
Ciekawe gdzie Ty się zgubiłes? Najpierw popracuj na takim stanowisku a potem się wypowiadaj, szkoda że nie wiesz ze dyrektorzy na w szkołach wiejskich są nie tylko dyrektorami jak w dużych miastach. Tam uczą, są sekretarkami, konserwatorami a do tego zarzadzac, bo w gminach szkoda pieniędzy na wszystko. A do tego jeszcze muszą wozić dokumenty ze sobą do gmin, stosy innych papierów bo przecież inaczej nic się nie da załatwić. Więc najpierw się należy doszkolić, a potem wypowiadać.
xyz
xyz 31.10.2019, 19:17
To świetnie się doszkolił, skoro gubi takie ważne dokumenty. Zmieniłbym tego dyrektora.
Kamil
Kamil 31.10.2019, 19:36
hehehe jasne ważne dokumenty, tak ważne że na dzieci wezmą kredyty heheh, zmienić to Ty może zmień swoje mało inteligentne myślenie
Rodzic
Rodzic 31.10.2019, 13:13
A rodzice to lepiej by się zainteresowali swoimi pociechami, tu jest problem, papierosy, alkohol, używki, przemoc wobec innych dzieci. Tu problemu większość rodziców nie widzi? Pan redaktor mógłby tam poszukać skandalu. A to, że ktoś coś zgubił to niestety tak się zdarza, dobrze że nie tajne informacje wywiadowcze:):)
inspektor
inspektor 31.10.2019, 09:51
I gdzie w tym momencie znajduje się święcie panujące nam RODO???
Kamil
Kamil 31.10.2019, 10:49
A czy RODO gdziekolwiek panuje? nie trzeba nic gubić i tak jak ktoś chce to weźmie kredyt, zdobędzie dane osobowe, codziennie klikając jakiekolwiek reklamy i inne podobne wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych. Wtedy nikt problemu nie widzi, że firmy i korporacje rozsyłają nasze dane gdzie chcą. A RODO? wymysł UNII naszej wspaniałej, tylko zamieszanie wprowadzili a jest jak było i przed wprowadzeniem, tylko w szpitalu zostaliśmy numerami jak w obozach a nie ludźmi, którym rodzice dali imiona a przodkowie nazwiska.
qws
qws 31.10.2019, 09:44
Biedny pismaczyna, nie udała się sensacja. O mieście musi pisać same zachwyty to po gminach szuka na siłę sensacji
Nauczyciel
Nauczyciel 30.10.2019, 19:21
I wielka też sensacja! Za duzo ma człowiek na głowie, ot i wszystko.
Stasio
Stasio 05.11.2019, 13:12
To niech zmieni pracę, weźmie kredyt itp. Jak nie ogarnia to nie ogarnia co tu bronić.
Kamil
Kamil 07.11.2019, 16:11
Zastanów się człowieku co Ty mówisz, ciekawe czy Ty przez 40 letni staż pracy ani razu nie zawiniłes, a myślę że nie jeden raz. Więc się pytam czy zmieniał za każdym razem pracę? Chyba że całe życie na garnuszku innych żyjesz to gratuluję.
Ja
Ja 29.10.2019, 22:45
Zdarza sie
Zyx
Zyx 29.10.2019, 19:32
Jaka gazeta taki skandal.
Przemek
Przemek 29.10.2019, 20:08
Jaki pismak taki artykuł
Anonim
Anonim 29.10.2019, 19:26
A może ktoś chce po prostu zaszkodzić dyrektorowi
Agnieszka
Agnieszka 29.10.2019, 21:51
Chyba tak!!!
Kamil
Kamil 29.10.2019, 19:49
A no to jest najbardziej prawdopodobne, bo przecież taka sensacje z niczego zrobić
Danuta
Danuta 29.10.2019, 22:02
Nawet największe systemy informatyczne zawodzą ......a co dopiero człowiek. To żaden skandal.
A przed świętami jechałam z łubianka jajek i kierowcy trąbili , wysyłali sygnały do zatrzymania i w oto sposób jaja uratowane 🤣🤗🤗🤗
Marvin
Marvin 29.10.2019, 19:22
Ja to jeszcze bym uciekł do San Escobar podobno tam świetne warunki kredytowe. Dają na nr telefonu.
Anonim
Anonim 29.10.2019, 19:15
Tak to jest, jak się szuka sensacji i wszystko nazywa skandalem, na każdego znajdzie się paragraf, strach się bać tych redaktorów poważnych gazet
Magdalena
Magdalena 29.10.2019, 18:54
Wielka mi historia, na pewno teraz kredyty na te dzieci ludzie pobiora. A w bankach to i już pewnie 6-latki moga być kredytobiorcami. Ja jechałam kiedyś z torebka na dachu i myślę czemu wszyscy mi tak machaja? 🤣🤣🤣 Każdy jest tylko człowiekiem a ja tu widzę tania sensacje. Pozdrawiam
XYZ
XYZ 29.10.2019, 17:05
Przecież dyrektor to też tylko Człowiek
ZYX
ZYX 31.10.2019, 12:15
Wszystkim się może zdarzyć! Komputery zawodzą a co dopiero ludzie, zwłaszcza Ci którzy mają dużo spraw na głowie! Żadna sensacja.
Marta
Marta 29.10.2019, 16:38
A może tak rodzice by się zainteresowali swoimi dziećmi? Często niewychowane, bez opieki i zdemoralizowane tluką inne dzieci i latami szkoły piszą pisma do sądów i nic. Teraz dzieciom daje się orzeczenia że względu na zagrożenie niedostosowaniem społecznym żeby usprawiedliwiać niekonsekwencje i brak zasad w domu. A normalne wychowane i grzeczne dzieci cierpią. Może tym by się redakcja zainteresowała? A przy okazji to wyszło ile dyrektor szkoły ma pracy.... Gdyby miał mniej obowiązków to by niechcący teczki nie zostawił.
Kamil
Kamil 29.10.2019, 17:18
Dokładnie, ale taka teraz cyfryzacja i komputeryzacja a z wiosek i tak trzeba wszystko przewozić do gmin. A rodzice zawsze znajdą powód do afery, tylko jak któreś z ich dzieci coś w szkole nie tak zrobi to jest święte i niewinne, na pewno nie jego🤣🤣🤣
Przemek
Przemek 29.10.2019, 11:02
dobre dobre, ja raz jeździłem z portfelem na dachu ale niestety nikt nie oddał:):) o co Ci rodzice się boją?? może ich dzieciom narządów przez to nikt nie sprzeda:):) RODO?? kto to wgl wymyślił, szpitale urzędy, wszędzie rodo a każdy o każdym i tak wszystko wie:) a na wsiach to już kroka nie zrobisz bo monitoring wiejski działa :):)
Agent
Agent 31.10.2019, 21:46
Monitoring wiejski i poczta pantoflowa działa szybciej niż prędkość światła i w dodatku nic nie kosztuje!!!!
Kamil
Kamil 29.10.2019, 11:22
Dokładnie tak, informacje można o każdym zdobyć w parę minut. Lepiej niech rodzice zobaczą co dzieci na swoich fb wyprawiaja
Kamil