Mnóstwo turystów w Zamościu. To był udany sezon

  • 25.10.2019, 09:15
  • ak
Mnóstwo turystów w Zamościu. To był udany sezon Fot. UM Zamość
Znów jest rekord. W tegorocznym sezonie turystycznym Zamość odwiedziło więcej gości niż w 2018 roku.

Te optymistyczne dane przedstawiono w czwartek, 24 października podczas oficjalnego podsumowania ostatnich kilku miesięcy. Ze statystyk wynika, że tym sezonie Zamość odwiedziło blisko 314 tys. turystów, czyli o 2,92 procenta więcej niż rok wcześniej.

 

 

 

Najczęściej Padwę północy zwiedzali mieszkańcy Mazowsza (20 proc.), także Lubelszczyzny (14 proc.), Małopolski (12 proc.), ale również Śląska, Podkarpacia i Wielkopolski (8 proc.) oraz województwa łódzkiego (6 proc.). Wśród gości zagranicznych dominowali Litwini (20 proc.), Hiszpanie (17 proc.), Czesi (15 proc.), Francuzi (13 proc.), Niemcy (13 proc.).

Które z zamojskich obiektów cieszyły się największą popularnością? O tym napiszemy w najbliższym, papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Czwartkowa gala była również okazją do podziękowań dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju turystyki w Zamościu i na Roztoczu. Gratulacje i podziękowania otrzymali, m.in.: Józef BuzunBarbara FarjonMateusz FerensJanusz NowosadLGD „Ziemia Zamojska”Arte Hotelks. Robert StrusTeatr Ognia Utopia.

Więcej na temat uroczystości w najbliższej Kronice Tygodnia.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe