Tomaszów Lubelski: Płomyk dla Orląt - akcja uczniowskiego samorządu w SP nr 1

  • 26.10.2019, 06:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Płomyk dla Orląt - akcja uczniowskiego samorządu w… Fot. pixabay.com
Mały Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie lubelskim organizuje akcję "Płomyk dla Orląt". To zbiórka zniczy, które zostaną zawiezione do Lwowa na Cmentarz Łyczakowski.

Poprzez tę inicjatywę młodzi tomaszowianie chcą wyrazić pamięć i wdzięczność  rodakom, którzy zginęli w walce o wolność ojczyzny, a spoczęli poza granicami Polski. Zbiórka zniczy ma potrwać do końca października. Najmłodsi uczniowie mogą je przekazywać swoim wychowawczyniom, a starsi przynosić do szkolnej świetlicy. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościanka
Zamościanka 26.10.2019, 23:20
Uczniowie Szkoly Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamosciu juz od kilku lat podejmują taką inicjatywę, w którą włączają się szkoly, przedszkola i placówki z calego Zamościa. 11 listopada Sztandar Szkoły bierze udział w obchodach na Cmentarzu Lyczakowskim.

Pozostałe