Kiedyś będzie bezpieczniej w Łabuńkach

  • 23.10.2019, 14:40
  • bn
Kiedyś będzie bezpieczniej w Łabuńkach
W okolicy przystanku znajdującego się przy drodze krajowej nr 17 w okolicy Hospicjum Santa Gala w Łabuńkach Pierwszych (gm. Łabunie) nie jest bezpiecznie – alarmuje czytelnik "Kroniki Tygodnia". Chodzi o brakujące chodniki oraz problematyczne przejście dla pieszych.

Na tym przystanku zatrzymują się autobusy oraz busy linii prywatnych. Aby dojść z niego do drogi oddalonej kilkadziesiąt metrów dalej i prowadzącej do miejscowości Wierzbie, trzeba przejść po ulicy lub poboczu. A ruch jest tam naprawdę ogromny – alarmuje nasz czytelnik. 

Przystanek zlokalizowany jest przy ruchliwej drodze krajowej nr 17 prowadzącej w kierunku przejścia granicznego w Hrebennem. Dziennie przejeżdża tędy kilka tysięcy pojazdów. Samochodów osobowych, ciężarówek i potężnych TIR-ów, które często pędzą na złamanie karku Dlatego okoliczni mieszkańcy chodzą tamtędy z duszami na ramieniu. A zbliża się jesienna szarówka, kiedy widoczność się zmniejsza.

 – Samo przejście dla pieszych obok hospicjum także nie jest bezpieczne: w ogóle nieoświetlone i zbyt słabo oznakowane – tłumaczy dalej mężczyzna. – Należy to zmienić. Uważam, że pomiędzy kościołem a hospicjum jest dość miejsca, aby zrobić tam mały chodnik czy zatoczkę autobusową. Można też pomyśleć o większym poboczu przy drodze. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe