Zamość: Więcej za wodę i ścieki. Dlaczego?

  • 22.10.2019, 14:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: Więcej za wodę i ścieki. Dlaczego?
Zamościanie muszą znowu głębiej sięgnąć do kieszeni. Na początku października weszła w życie nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie miasta Zamościa. Obowiązywać ma do 2022 roku. I z każdym rokiem cena metra sześciennego będzie jednak wzrastać.

Do podniesienia cen usług Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu przygotowywało się od wiosny. 26 kwietnia spółka wnioskowała do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o zmianę skrócenia czasu obowiązywania dotychczasowej taryfy (miała obowiązywać w okresie od maja 2018 r. do maja 2021 r.) i zatwierdzenie nowej, na kolejne trzy lata. Regulator ten wyraził zgodę na podwyżkę.

 

Nowy podział, wyższe ceny

Nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków wprowadza podział odbiorców usług na grupy taryfowe. Podział ten został wyodrębniony na podstawie kryteriów rozliczeń za świadczone usługi. Są nimi okres rozliczeniowy: jednomiesięczny i trzymiesięczny, a także rodzaj faktury: papierowa i elektroniczna, tzw. e-faktura.

Poprzednia taryfa dzieliła odbiorców usług na gospodarstwa domowe, pozostałych odbiorców i wodę do celów przeciwpożarowych. 

Podrożała cena metra sześciennego. Było 2,40 brutto, będzie 2,79 zł brutto w pierwszym roku, 2,88 zł brutto w drugim i 2,97 zł brutto w roku trzecim. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zamościanka
zamościanka 22.10.2019, 15:37
To jest skandal. Co innego mówiła władza przed wyborami samorządowymi Proszę przyjrzeć się wynagrodzeniom kierownictwu spółek samorządowych im zmniejszyć garze.Co z panem Maluchą? Może tutaj szukać pieniędzy a nie na wielu biednych zamościan.

Pozostałe