Zamość: Jubileusz UTW. Pełnoletni uniwersytet

  • 24.10.2019, 15:21
  • AP
Zamość: Jubileusz UTW. Pełnoletni uniwersytet
Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 18. rok funkcjonowania. 15 października w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego.

Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku został utworzony w 2002 r. przy Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym "Renesans". Od 2006 r. nosi nazwę Stowarzyszenie Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Patronat naukowy nad uniwersytetem objęła Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu. 

Przez 15 lat szefowała stowarzyszeniu Zofia Piłat. Obecnie prezesem jest Halina Caban

 – Zainteresowanie wykładami jest ogromne. W tym roku akademickim jest 360 słuchaczy z Zamościa i okolic. Zdecydowanie więcej kobiet. 10 proc. mężczyzn – mówi Halina Caban.

Słuchacze skupiają się w zespoły zainteresowań. Zajęcia mają w różnych miejscach miasta. 

 

 

 

 

 – Wiedzę o regionie i sztuce poznajemy w muzeum. Literaturę w Książnicy Zamojskiej, malarstwo w BWA, rękodzieło w ZDK-u, tam też jest gimnastyka. Wyjeżdżamy na wycieczki krajoznawcze, zagraniczne i rajdy piesze. Dostajemy zastrzyk finansowy z budżetu miasta –dodaje pani prezes.

Na inauguracji roku akademickiego zostały wręczone dyplomy osobom, które związane są z uniwersytetem od 10 i 15 lat. 

 – Mamy słuchaczy, którzy są z nami od początku. Rozpoczęli zatem 18 rok zajęć. Chęci nie brakuje, aby zdrowie wytrzymało. Kontakt z drugim człowiekiem jest nam wszystkim bardzo potrzebny – podsumowuje rozmowę Halina Caban.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe