Werbkowice: Poślizg na budowie. Robotnicy wrażliwi na pogodę

  • 22.10.2019, 06:06
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Poślizg na budowie. Robotnicy wrażliwi na pogodę 30 września budowa targowiska "Mój Rynek" w Werbkowicach miała zostać zakończona, a tak wyglądał plac budowy 3 dni wcześniej.
Wykonawca targowiska w Werbkowicach opóźnia się. Gmina nalicza po 1 tys. zł kary dziennie.

Targowisko "Mój Rynek" miało zacząć działalność pod koniec września. Tymczasem jeszcze nie widać końca robót budowlano-instalacyjnych. Firma z Hrubieszowa, która realizuje inwestycję, zwróciła się do władz gminy o wydłużenie terminu o 2 miesiące. Opóźnienie tłumaczy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas robót.
Decyzje o budowie trzeciego targowiska w Werbkowicach podjęto w zeszłym roku, jeszcze za poprzednich władz samorządowych tej gminy. Ówczesne władze zamierzały tam przenieść kupców z dwóch mniejszych bazarów funkcjonujących do tej pory w Werbkowicach. Obecnie na "Zielonym Ryneczku" przy ul. Konopnickiej na kilku stoiskach handluje się głównie warzywami i owocami.

 

 – Natomiast na bazarze przy ul. Zamojskiej w pobliżu stadionu jest plac targowy, na którym w soboty, z wyjątkiem świąt, handluje się niemal wszystkim. Mieszkańcy Werbkowic nazywają ten bazar "Jarmarkiem Europy". Tu można kupić: ubrania, kosmetyki, chemię użytkową, artykuły gospodarcze, sadzonki drzew i krzewów. Ten większy bazar jest usytuowany przy bardzo ruchliwej trasie z Zamościa do Hrubieszowa. Brakuje tam podstawowej infrastruktury, koniecznej na tego typu obiektach handlowych – podkreślał poprzedni wójt gm. Werbkowice, Lech Bojko.      

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alicja
Alicja 23.10.2019, 06:26
Jak by mniej pili to by już zrobili
Zatroskany
Zatroskany 22.10.2019, 15:09
Cóż rok po wyborach a w całej gminie źle się dzieje. Obiecywano San Francisco a skończy się na ściernisku i klepisku... Szkoda zmarnowane roku... Do tego jeszcze ta ewakuacja pracowników do innych gmin i jednostek...

Pozostałe