Odstraszał bobry, zabił sąsiada

  • 16.10.2019, 07:14
  • lew
Odstraszał bobry, zabił sąsiada
W trakcie spaceru 61-letniego mieszkańca gm. Izbica i jego psa poraził prąd. Zwierzę zginęło na miejscu, jego właściciel zmarł w szpitalu. Okazało się, że to 53-letni sąsiad rozciągnął wzdłuż ogrodzenia kabel elektryczny do odstraszania bobrów. Właśnie został skazany.

Do zdarzenia doszło 18 lutego w godzinach popołudniowych w rejonie Ostrzycy i Tarnogóry-Kolonii (gm. Izbica). 61-latek wyszedł z psem za swoje budynki gospodarcze. Gdy mężczyzna przeskakiwał przez płotek, zaczepił o rozciągnięty wzdłuż niego kabel elektryczny pod napięciem. Poraził go prąd. To samo spotkało czworonożnego przyjaciela pokrzywdzonego, z tym że pies zginął na miejscu, a jego pan zmarł w szpitalu. Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci 61-latka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci mieszkańca gminy Izbica prowadziła Prokuratura Rejonowa w Zamościu. Ustalono, że kabel wzdłuż ogrodzenia rozciągnął 53-letni sąsiad zmarłego, który chciał odstraszyć panoszące się w tej okolicy bobry.

 Za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka grozi do 5 lat więzienia i taki zarzut postanowiono sąsiadowi zmarłego.

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edison
Edison 16.10.2019, 17:33
Kabel ma izolację, może chodziło o przewód? ;)
H20
H20 16.10.2019, 09:19
Czasami niewiadomo kto więcej człowiekowi więcej szkód uczyni bobry czy życzliwy sąsiad

Pozostałe