Komarów-Osada: Oskarżona przewodnicząca komisji wyborczej

  • 09.10.2019, 05:30
  • roh
Komarów-Osada: Oskarżona przewodnicząca komisji wyborczej Fot. mswia.gov.pl
Przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w Komarowie zasiądzie na ławie oskarżonych. Tomaszowska prokuratura oskarżyła ją o niedopełnienie obowiązków i dopuszczenie się nadużycia w trakcie ubiegłorocznych wyborów samorządowych.

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim. W śledztwie oskarżona przewodnicząca komisji nie przyznała się do zarzutu umyślnego niedopełnienia obowiązków.

Do nieprawidłowości w trakcie październikowych wyborów samorządowych doszło w okręgu wyborczym nr 6, w komisji obwodowej nr 3, której siedziba znajdowała się w Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie. W południe, w trakcie głosowania przez wyborców okazało się, że członkowie komisji nie opieczętowali kart do głosowania i takie karty wydawali wyborcom.

Caly artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Prawdziwym mieszkaniec
Prawdziwym mieszkaniec 03.11.2019, 16:23
Jeszcze dostanie człowieka roku lub zasłużona dla gminy
U2
U2 23.10.2019, 16:43
Muszą się zlączyć wszyscy przeciwnicy obecnej władzy w Komarowie,wszyscy,którzy zostali chociaż w najmniejszym stopniu pokrzywdzeni przez wójt Sieńkowską,bądź też sekretarza Sieka.,bądź któregokolwiek z pracowników,bądź też zwolenników gminy.Łączymy się i nie mamy się kogo bać.Z każdej wsi niech to będzie tylko jedna osoba.Ja jestem jedną z tych osób,która była nękana przez obecne władze w sposób wybitnie perfidny.Trzeba pomyśleć ...
Ups
Ups 23.10.2019, 01:09
A teraz news dotyczący gminy Komarów OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO.....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.10.2019, 14:48
Jaki news
KSC
KSC 23.10.2019, 07:53
?
Demokracja
Demokracja 21.10.2019, 21:42
Tak apropo Kłoda to panieńskie nazwisko wójt Wiesławy Antoniny Sieńkowskiej.
Ant
Ant 21.10.2019, 22:40
I co z tego?
Pracownik Ug
Pracownik Ug 15.10.2019, 05:37
Weźcie popatrzcie jak są strony prowadzone urzędu gminy czy to na Facebooku czy strona internetowa dodawane są takie rzeczy które wygodne są dla gminy. Dlaczego nie publikują na swoim profilu linków z sesji online jeśli są wybory to dodadzą tylko na stronie gminy że jest nabór do komisji tak aby jak najwięcej od Pani wójt siedziało. Siedzą rodzinami w komisjach
U2
U2 14.10.2019, 21:44
Przeciwnicy obecnych władz MUSZĄ SIĘ POZNAWAĆ,JEDNOCZYĆ I POKAZYWAĆ CO TA WŁADZA ROBI ŹLE!!Jest nas trochę,ALE NIE MAMY PRZYWÓDCY NIESTETY,aby nas zjednoczył.My działamy w pojedynkę a to za mało i nie przynosi efektów.
U2
U2 14.10.2019, 21:38
Ktoś tu pisał,że ciężko załatwić wyrobienie czy wymianę dowodu.Praponuję zamiast odwiedzać,,te" szanowne panie podjechać do sąsiedniej gminy i dowód wyrobiony.Ja tak mam.I nie mam napisu organ wydający wójt gminy komarów.Prawo na to zezwala,że można to zrobić w jakiejkolwiek gminie na terenie całego kraju.A w tej gminie to norma,że przeciwnikom władz gminy pracownicy stwarzają sztuczne problemy.No czegoś ,,uczy "ich szefowa.
2O0
2O0 15.10.2019, 15:17
Ktoś tu ma wyimaginowane problemy. Przepisy są jednakowe dla wszystkich.
U2
U2 31.10.2019, 01:21
Tylko postępowanie i obsługa pracowników urzędu gminy interesantów nie będących zwolennikami gminy od tych ,którzy są zwolennikami gminy BYWA INNA.
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 14.10.2019, 09:28
Juz myślałem że pani znów będzie w komisji a tu jej nie ma czyżby odechciało się jej ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.10.2019, 13:44
Może Pani przewodnicząca znów zostanie przewodnicząca na wyborach 🤔
U2
U2 11.10.2019, 19:49
Białoruś przy gminie Komarów za czasów Sieńkowskiej i Sieka to demokracja!!!
Janek
Janek 14.10.2019, 10:01
a gdzie to w Gminie Komarów tak się łamie demokracje?
Demokracja
Demokracja 14.10.2019, 23:50
Jasiu w jakiej Ty rzeczywistości żyjesz?Znasz pojęcie demokracja i totalitaryzm?Trochę poczytaj i zejdź na ziemię.
Mieszaniec
Mieszaniec 14.10.2019, 21:07
W gminie mają dobrze tylko ludzie który popierają panią wójt reszta jest niczym dla nich w urzędzie ciężko coś załatwić tylko kłody pod nogi rzucają
Janek
Janek 12.10.2019, 17:05
A gdzie to w gminie takie rzeczy się dzieją jak na Białorusi?
Harry
Harry 10.10.2019, 18:22
rano się się chciało kawy siorbać , a nie stemplować karty wyborcze :-) , na przyszłość te pieczęcie dzień wcześniej powinno się do czajnika wrzucić to wtedy by ich nie przeoczono ...
Old boy
Old boy 09.10.2019, 18:01
Ale afera.... Za brak pieczątki aż normalnie trzeba będzie iść za kratki, przecież ta pieczątka nie wpływa na to co było na karcie i na kogo trzeba było głosować bo nic nie wnosiła do tematu...
TSA
TSA 20.10.2019, 12:45
na Białorusi tez pieczątki w sumie nie ważne tylko to co jest na karcie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.10.2019, 10:43
Żeby być przewodniczącym to trzeba mieć jakieś kompetencje i uważać na szkoleniu a jak się robi po łepkach aby szybko to tak się kończy. A z załatwieniem spraw w urzędzie gminy to jest porażka każdy na wszytko ma czas.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.10.2019, 10:28
W naszej gminie jak się nie popiera jawnie pani wójt to nic w gminie się nie załatwi a jak włazi w tyłek bez wazeliny to bez kolejki idzie a i jak chcecie wymienić dowód to tam stracicie dużo nerwów na dyskusję z paniami bo one pazurki sobie piłują i nie da się wydać wniosku
Ktoś
Ktoś 27.10.2019, 21:31
Mieszkaniec moźemy się jakoś skontaktować?Tylko jak?
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 09.10.2019, 07:26
Co wybory to przekręt a trzeba dodać że Pani bardzo popierała panią wójt, myślę że powinny być powtórzone wybory na radnych i wójta. To co się dzieje w tej gminie to jest śmiech brak kompetencji pracowników ciężko jest cokolwiek załatwić
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 09.10.2019, 09:21
Taaa, a Ty wiesz kogo rzekomą Pani popierała.. jesteśmy tylko ludźmi! Każdy ma prawo do pomyłki, zdarza się ,mając takie obowiązki jak przewodniczacy komisji!

Pozostałe