Pow. tomaszowski: Są pieniądze na żołnierskie cmentarze. Żeby godnie spoczywali

  • 09.10.2019, 06:00
  • wd
Pow. tomaszowski: Są pieniądze na żołnierskie cmentarze. Żeby godnie spoczywali Fot. pixabay.com
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdało pieniądze z programu pn. "Groby i cmentarze wojenne w kraju". W powiecie tomaszowskim otrzymały je gminy Jarczów i Telatyn oraz ulhóweckie Stowarzyszenie Robim Co Możem.

Dzięki przyznanym  przez ministerstwo 33 tys. zł będzie można zrobić remont czterech grobów żołnierskich na cmentarzu parafialnym w Jarczowie. 

 – Na cmentarzu jest sześć mogił. Za pozyskane od ministerstwa dofinansowanie i wkład własny, bo całość będzie kosztowała ok. 53 tysiące zł, odnowimy cztery groby, które pilnie potrzebują remontu. Planujemy m.in. położyć nowe płyty nagrobne, zamontować nowe tablice i wysypać grysik w barwach narodowych. Kolejne dwa to groby nieznanych żołnierzy i na ich odnowienie staramy się o pieniądze od wojewody lubelskiego – mówi Marcin Kendziera, inspektor  ds. zamówień publicznych i projektów europejskich w UG Jarczów.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monty
Monty 10.10.2019, 23:15
Proponuję także zrobić na internecie link - lista zołnierzy poległych w 1939 w okolicy Jarczowa czy nawet powiatu tomaszowowskiego. Brak takiej listy utrudnia rodzinom poległych zołnierzy znalezienie ich grobów. Mam podobny problem - brat dziadka z Jarczowa poległ nad Pilica w 1939 i nie wiemy gdzie jego grób- mimo ze byłem tam 2 razy i siedzę w internecie poszukujac sladów po 44PSKresowych.

Pozostałe