Hrubieszów: Ekologię mają w paluszku

  • 04.10.2019, 12:06
  • ak
Hrubieszów: Ekologię mają w paluszku Fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Wiktoria Pliszka, Gabriela Baryła i Kinga Wróblewska to laureatki pierwszych miejsc w swoich kategoriach wiekowych w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Formy i elementy ochrony przyrody w Powiecie Hrubieszowskim”.

Konkurs został ogłoszony na początku września. Był adresowany do młodych ludzi z powiatu hrubieszowskiego. Uczestnicy pisali test wiedzy dotyczącego form ochrony przyrody występujących na terenie powiatu hrubieszowskiego. Wyniki ogłoszono oficjalnie podczas obchodów jubileuszu powiatu.

W najmłodszej kategorii wiekowej (6-10 lat) wygrała Wiktoria Pliszka. Na drugim miejscu znaleźli się wspólnie Igor Onufrejczyk oraz Szymon Maciejewski. Wśród uczestników w wieku 11-16 lat pierwsze miejsce przypadło  Gabrieli Baryle, drugie Jakubowi Sowie, a trzecie Filipowi Szymańskiemu oraz Karolinnie Jasińskiej. Wśró najstarszych (16-19 lat) wygrała Kinga Wróblewska, przed Gabrielą Kusą, a trzecie miejsce zajęły wspólnie Marta Suchodolska oraz Matylda Ślażyńska.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
red
red 05.10.2019, 12:18
w Hrubieszowie uczniowie pod nadzorem nauczyciela/li/ rozwieszaja budki legowe dla wróbli, czegos takiego nie widziałem i nie słyszałem,wróble nigdy nie gniazdowały w budkach i nie beda gniazdować, brak wróbli to efekt zniszczenia ich środowiska, jakie ono powinno byc niech siegna do literatury

Pozostałe