Hubertus w Zamościu

  • 03.10.2019, 07:00
  • AP
Hubertus w Zamościu
Korowód myśliwski ulicami miasta, pokazy: mody, psów myśliwskich, sokolniczy i kulinarny oraz koncerty i stoiska promocyjne to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników Ogólnopolskiego Hubertusa. Tegoroczne święto odbędzie się w dn. 4-6 października w Zamościu.

W piątek 4 października o godz. 10 na Rynku Wielkim rozpocznie się Dzień Edukacji Ekologicznej z grą terenową dla uczniów zamojskich szkół. O godz. 13 w ratuszowej sali Consulatus odbędzie się konferencja "Zamość – Roztocze – Łowiectwo – UNESCO", a w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał otwarta zostanie wystawa czasowa pn. "Historia i tradycje łowiectwa Zamojszczyzny". 

Święto myśliwych w sobotni poranek rozpocznie uroczysta msza św. Hubertowska w Katedrze. Po mszy ulicami Akademicką, Łukasińskiego, Grodzką na Rynek Wielki przejdzie korowód myśliwych i leśników. Na płycie głównej rynku odbędą się oficjalne obchody święta.

 Zaplanowano: m.in. koncert sygnalistów, pokaz mody i psów myśliwskich, prezentację filmu "Polowanie z sokołami" i pokaz sokolniczy, pokazy kulinarne Jakuba Wolskiego. Ponadto w trakcie uroczystości myśliwym zostaną wręczone odznaczenia łowieckie, a przedstawiciel rodu Sapiehów nada imię księżnej Elżbiety Sapiehy Klubowi Dian przy Zarządzie Okręgowym ZPŁ w Zamościu. 

 W części artystycznej wystąpi m.in. Ale Cantare, z lwowskimi szlagierami, kapela Rawskie Retro oraz Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z wokalem Sambora Dudzińskiego. Nie zabraknie stoisk promocyjnych, rozstrzygnięć konkursów i poczęstunku potraw z dziczyzny. 

Na zakończenie Hubertusa w niedzielny poranek na Rynku Wielkim odbędzie się giełda kolekcjonerska.

Patronat medialny sprawuje "Kronika Tygodnia". Szczegóły na plakacie.

AP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Widz
Widz 21.10.2019, 10:12
Organizatorzy powinni sprecyzować czas programu w sobotę. Wygodniej było napisać od 11.30 wszystko. A potem Sambor Dudziński i muzycy Orkiestry mają piękny koncert do garstki osób, bo pozostali poszli na jadło i Lolek z ekipą przygrywali do kotleta. Porównań muzycznych nie zastosuję, na wasze szczęście, ale szanujcie państwo prawdziwych muzyków!

Pozostałe