Biłgoraj: Po kawałku na ulicę

  • 03.10.2019, 05:54
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Po kawałku na ulicę Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą prace.
Miasto planuje wybudować na osiedlu Różnówka trzy ulice: Parkową, Korczaka i Sokołowskiego. Nie wszyscy mieszkańcy chcą jednak – w zamian za odstąpienie od ustalenia opłaty adiacenckiej – oddać pod drogę za symboliczną złotówkę część swoich działek. Na razie taką wolę zadeklarował tylko co czwarty właściciel nieruchomości. Czy inwestycja ma szansę na powodzenie?

Z prośbą o budowę drogi na osiedlu Różnówka wystąpili półtora roku temu mieszkańcy ul. Parkowej, którzy z własnej woli zaproponowali odsprzedanie gruntu niezbędnego pod drogę za symboliczną złotówkę. – To przekonało radnych poprzedniej kadencji do sfinansowania opracowania dokumentacji technicznej – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraj.

Ale władze samorządowe uznały, że należy opracować dokumentację techniczną nie tylko dla ul. Parkowej, ale dla całego ciągu komunikacyjnego obejmującego również ul. Korczaka i Sokołowskiego.

Oddaj działkę za złotówkę

Obecnie wszystkie ulice to drogi gruntowe. – W lecie mamy kłęby kurzu, na jesieni błoto – opowiada jeden z mieszkańców. Projekt zakłada budowę łącznie 1 612 m drogi wraz z chodnikami i kanalizacją deszczową, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego, a także sprawne przebudowanie sieci gazowej i energetycznej. Nowe ulice znacznie ułatwią dostęp mieszkańców np. do Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.10.2019, 16:49
A kiedy skończą Nowakowskiego? Nie ma pieniędzy a na inne ulice są! Na taczkach tego Burmistrza.

Pozostałe