Arianka potrzebuje pomocy

  • 01.10.2019, 07:30
  • Leszek Wójtowicz
Arianka potrzebuje pomocy Mała Arianka jest podopieczną Fundacji Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.
Jest radosnym dzieckiem i na pierwszy rzut nie widać po niej choroby. Ale mała Arianka z Biłgoraja cierpi na nieuleczalną mukowiscydozę. Leki w większości nie są refundowane, dlatego rodzice zwrócili się o pomoc, żeby ich córeczka mogła jak najdłużej żyć.

Długo zbierałam się, by powiedzieć o tym całemu światu, że mam nieuleczalnie chore dziecko, które codziennie walczy o życie i zdrowie – napisała na stronie www.pomagam.pl mama małej Arianki, która niedawno skończyła roczek.

Dziewczynka choruje na mukowiscydozę, czyli bardzo ciężką chorobę genetyczną, która systematycznie wyniszcza jej organizm. Choroba atakuje układ oddechowy i pokarmowy, powodując włóknienie narządów (płuca, trzustka), a jedyną szansą na przedłużenie życia jest dla pacjenta transplantacja płuc. "Każdy dzień dla nas to walka o zdrowie i życie... A niestety leki i większość sprzętu do rehabilitacji są nierefundowane. Arianka przeszła już w swoim krótkim życiu zaostrzenie choroby. Kilkutygodniowe leczenie różnymi antybiotykami, okropny męczący kaszel, który już z nami niestety zostanie na stałe, oraz dwie groźne bakterie, które wyniszczają jej płuca i są antybiotykooporne. Proszę o pomoc i wsparcie w imieniu mojej córki, każdemu ogromnie dziękuję za chęć pomocy" – czytamy na www.pomagam.pl.

Mała Arianka jest podopieczną Fundacji Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Na leczenie dziewczynki zorganizowana została zbiórka pieniędzy. Jej organizatorzy chcą zebrać 25 tys. zł. W piątek (27 września) na koncie była już połowa tej kwoty. Każdy może wesprzeć Ariankę, wystarczy wejść na stronę serwisu www.pomagam.pl i dokonać wpłaty.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe