Telatyn: Mali i duzi na rowerach. Projekt podsumowano rajdem

  • 29.09.2019, 08:45
  • Materiał nadesłany
Telatyn: Mali i duzi na rowerach. Projekt podsumowano rajdem Fot. UG Telatyn
,,Zachowanie Seniora wzorem dla Juniora – czyli bezpieczny Senior w Gminie Telatyn" – pod takim hasłem przewodnim odbył się w środę (25 września) w gminie Telatyn ostatni rajd rowerowy, zaplanowany w ramach ,,Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020".

Rajd, jak każde dotychczasowe ,,rowerowe spotkanie" został poprzedzony rozmową z przedstawicielami policji z Posterunku Policji w Łaszczowie, którzy ostrzegali rowerzystów przed zagrożeniami na drodze. Każdy z uczestników dla bezpieczeństwa otrzymał kamizelkę odblaskową oraz posiadał opaskę na rękę.

W rajdzie uczestniczyło 21 Juniorów – uczniów Szkoły Podstawowej w Telatynie wraz z opiekunami oraz 40 Seniorów – członków Gminnego Klubu Seniora, którzy podczas rowerowej przejażdżki wzajemnie się wspierali i dokształcali w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze. Podczas ostatniego rajdu spotkali się wszyscy uczestnicy wcześniej organizowanych dwóch wyjazdów rowerowych.

Spotkanie integracyjne odbyło się w Wasylowie, gdzie przy Świetlicy wiejskiej, miało miejsce wspólne ognisko. Była pieczona kiełbasa i słodkości. W organizację spotkania włączyły się panie z KGW Wasylów. Dzieci i młodzież grały w piłkę nożną na boisku i w lotki. Czas upłynął miło i sympatycznie. Dopisała nie tylko pogoda – gdyż było ciepło i słonecznie ale również humory uczestników. Do Telatyna wszyscy wracali zadowoleni i radośni, i już planowali kolejne wycieczki rowerowe.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe