Hrubieszów: Przejęli papierosy warte prawie 120 tys. zł

  • 26.09.2019, 15:18
  • ak
Hrubieszów: Przejęli papierosy warte prawie 120 tys. zł Fot. NOSG
Przemytnicy próbują różnych metod, by wwieźć do Polski nielegalne papierosy. Ale nie zawsze im się udaje. Ostatnio polskie służby przejęły kontrabandę wartą ok. 120 tys. zł. Pakunki były przymocowane magnesami do wagonów i zasypane rudą żelaza.

We wtorek (24 września) strażnicy graniczni i celnicy działali wspólnie na kolejowym przejściu w Hrubieszowie. 

Na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który z podwozi wagonów wyjmował pudła wypełnione papierosami. 42-letni obywatel Ukrainy demontował paczki z papierosami przymocowane do platformy wagonów przy pomocy magnesów.

– Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 3,5 tys. paczek papierosów o łącznej wartości prawie 50 tys. zł. Cudzoziemcowi, który odpowie za przemyt papierosów, wydano również decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę oraz zakaz ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres 12 miesięcy – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tego samego dnia, na tej samej kolejowej stacji mundurowi odkryli jeszcze ponad 5 tys. paczek. Papierosy ukryte były tym razem pod warstwą rudy żelaza przewożonej w pociągu towarowym z Ukrainy do Polski. – Aby dostać się do ukrytych pakunków z papierosami funkcjonariusze musieli użyć do tego celu koparki. Wartość zatrzymanego towaru  wyniosła w tym przypadku prawie 70 tys. zł – relacjonuje Sienicki.

Łączna wartość towaru, który przejęto we wtorek w Hrubieszowie to blisko 120 tys. zł

ak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe