RPN: Wataha jest zagrożona

  • 26.09.2019, 06:00
  • bn
RPN: Wataha jest zagrożona
Wilk Kosy został zabity 12 września. Wciąż nie wiadomo kto go zastrzelił. Jego śmierć to ogromne zagrożenie dla całego wilczego stada na terenie RPN-u.

Kosego zabito na terenie obwodu łowieckiego nr 280, dzierżawionego przez Koło Łowieckie nr 59 "Słonka" w Zwierzyńcu prawdopodobnie z ambony myśliwskiej. Stało się to na polach w sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Według Wojciecha Adamczyka, łowczego Okręgu Zamość, żaden myśliwy wówczas na tym terenie nie polował.

Śmierć Kosego może mieć poważne konsekwencje, bo w RPN-ie mieszka na stałe teraz tylko jedna wataha wilków. Zdaniem przyrodników po śmierci Kosego jest ona zagrożona. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe