Uczniowie z Telatyna w finale Międzynarodowego Konkursu Edukacyjnego

  • 23.09.2019, 05:57
  • Materiał nadesłany
Uczniowie z Telatyna w finale Międzynarodowego Konkursu Edukacyjnego Fot. SP Telatyn
W dniach 11-14 września odbył się finał Konkursu Edukacyjnego dla Szkół w Rzeszowie. Znalazła się w w nim jako jedna z trzech z Lubelszczyzny drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie.

Podczas finałowego spotkaniw Rzeszowie szkołę reprezentowali:  Aleksandra Błaszczak, Natalia Nogas, Miłosz Dobrowolski i Paweł Ratyna. Ich opiekunką była Anna Wielosz. Uczniowie w kreatywny sposób wykonali wyznaczone zadania co przyczyniło się do ich sukcesu. 

Konkurs został zorganizowany i sfinansowany przez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w ramach obchodów Dnia Współpracy Europejskiej 2019 (EC Day 2019).Hasłem tegorocznego konkursu było „Towards the Future” (Kierunek- Przyszłość).

Spośród ponad 70 zgłoszeń w finale wzięły udział zwycięskie 24 drużyny : 8 z Polski, 8 z Ukrainy i 8 z Białorusi z obszarów objętych programem. Podczas finału uczniowie mieli możliwość współpracy w transgranicznych zespołach między innymi w grach terenowych takich jak: Puzzle, Piosenka, Serwis, Daktyloskopia, Robotyka, Ścianka, Elektromagnetyzm, Chemia. Uczniowie mieli również okazję pokazać swoją kreatywność, wiedzę i umiejętności, zawrzeć nowe znajomości i zdobyć doświadczenia pracując podczas warsztatów z 4 dziedzin: technika, sztuka, śpiew, taniec.

Zwieńczeniem pracy uczniów włożonej w warsztaty tematyczne były finałowe pokazy i występy zorganizowane w okolicy Fontanny Multimedialnej oraz na terenie  Politechniki Rzeszowskiej. Wspólne wykonanie piosenki, flash moba, pokazy własnoręcznie skonstruowanych pojazdów oraz prezentacja ręcznie malowanych  billboardów, które zawisną na ulicach Rzeszowa na długo zapadną w pamięć wszystkich uczestników.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników okazał się międzynarodowy mecz siatkówki z gwiazdami Asseco Resovii Rzeszów. Znani siatkarze nie tylko zasilili młodzieżowe drużyny podczas meczu, ale również z chęcią pozowali do wspólnych zdjęć.

Podczas tych kilku dni nie zabrakło też czasu na zwiedzanie miasta, wspólne zdjęcia, zabawę oraz nawiązania nowych znajomości.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom finalisty konkursu międzynarodowego oraz zestaw materiałów i gadżetów promocyjnych Unii Europejskiej i Programu.

Szkoła z Telatyna już po raz czwarty brała udział w finale konkursu.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe