Zamość: 22 Festiwal Sztuk Intuitywnych Fortalicje (PROGRAM)

  • 21.09.2019, 10:13
  • red.
Zamość: 22 Festiwal Sztuk Intuitywnych Fortalicje (PROGRAM)
Od piątku do niedzieli (27-29 września) potrwa tegoroczna, 22. już edycja 22 Festiwalu Sztuk Intuitywnych Fortalicje. Trzydniowe wydarzenie będzie wypełnione tańcem butoh, teatrem i muzyką.

W programie festiwalowych wydarzeń znajdzie się integracja zaproszonych artystów z młodzieżą zamojskich szkół artystycznych, ale również liczne niespodzianki w plenerach i przestrzeni miejskiej Zamościa.

 

Co się wydarzy? Program już jest, ale w trakcie może przynieść zupełnie nowe punkty, bo Fortalicje to festiwal improwizowany. Możliwe są więc spontaniczne jam session i improwizowane in statu nascendi spektakle.

 

Wydarzenia odbywać się będą w Kazamacie Wschodniej Bastionu I i jej okolicach, a ostatniego dnia na Rynku Wielkim. Specjalny dzień (28 września) będzie poświecony pamięci polskiego twórcy, muzykologa, kompozytora, krytyka muzycznego, dramaturga i pedagoga Bogusława Schaeffera. Wystąpi m. in. Cracow Improvisers Orchestra, Haruka Sasaki, Szpety, Troubadours21, Krzysztof Jerzak, Paweł Dudziński, i wielu innych artystów  z Polski i zagranicy.

 

PIĄTEK, 27 WRZEŚNIA - DZIEŃ BUTOH
godz. 18.00
KrzysztoF Jerzak/Maya Baczyńska
PODZIELENIE (SIĘ)
Choreografia, taniec: Krzysztof Jerzak
Muzyka: Maja Baczyńska

 

SOBOTA, 28 WRZEŚNIA - DZIEŃ TEATRU

godz 18.00
HARUKA SASAKI
Sumi-e Live Painting Performance
PIOTR STEFAŃSKI/THOMAS ZIMMERMANN
muzyka
18.45
wspólny performance młodzieży Liceum Plastycznego i uczestników festiwalu
godz 20.00
Hommage a Bogusław Schaeffer
Paweł Dudziński/Anna Jędrzejewska
godz. 20.30
TROUBADOURS21
Kopenhaga
teatr eksperymentalny z muzyką improwizowaną

 

NIEDZIELA, 29 WRZEŚNIA - DZIEŃ MUZYKI

godz 18.00
CRACOW IMPROVISERS ORCHESTRA koncert

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe