Wsparcie dla młodego rajdowca. Marcel dostał czek na 20 tys. zł

  • 19.09.2019, 09:06
  • ak
Wsparcie dla młodego rajdowca. Marcel dostał czek na 20 tys. zł Fot. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Ma na koncie wiele sukcesów, a stając na podium wielu imprez promuje swój region. Dlatego Marcel Surmacz z Tarnogrodu, zawodnik biłgorajskiego Klub Sportowy Moto-Kart „Energetyk” otrzymał finansowe wsparcie od władz województwa lubelskiego.

Młody utalentowany kierowca wywalczył mistrzowskie tytuły w imprezach rangi krajowej i międzynarodowej. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski i także dwukrotnie tytuł Międzynarodowego Mistrza Węgier. Jako pierwszy Polak czterokrotnie zwyciężył w europejskiej serii Rotax Central Eastern Europe.

W poniedziałek (16 września) w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyła się uroczystość, podczas której młody zawodnik odebrał symboliczny czek na 20 tys. zł. Wsparcia udzielił mu Zarząd Województwa Lubelskiego, aby Marcel miał za co jeździć na międzynarodowe zawody.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, dyrektor Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Tadeusz Buczek.

– Jesteśmy bardzo dumni z mieszkańca naszego powiatu, bo jego dokonania rozsławiają nie tylko jego osobę, również miasto Tarnogród, ale przede wszystkim powiat. Jest to młody człowiek, ale udowodnił swoimi dokonaniami, że potrafi wiele. Należy przypomnieć , że ma on dopiero 14 lat, a jego dokonania to sukcesy na skalę światową. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że jest mieszkańcem naszego powiatu i to on tworzy promocję naszego regionu mówiła Beata Strzałka z Zarządu Powiatu Biłgorajskiego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
a gdzie ten Marcel?
a gdzie ten Marcel? 20.09.2019, 15:33
przeciez na zdjeciu jakas dziewczyna odbiera nagrodę

Pozostałe