Gm. Księżpol: Miody z Zawadki palce lizać

  • 20.09.2019, 06:26
  • lew
Gm. Księżpol: Miody z Zawadki palce lizać Fot. pixabay.com
Pasieka Wędrowna "Miodzio" z Zawadki w gminie Księżpol została doceniona w konkursie "Najlepszy smak Lubelszczyzny 2019". Jury najbardziej przypadły do gustu miody akacjowe, gryczane, lipowe i spadziowe iglaste.

Konkurs "Najlepszy smak Lubelszczyzny" odbył się w Lublinie w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku. To już czwarta edycja konkursu, w którym wyłonione zostały regionalne produkty wyróżniające się najwyższymi walorami smakowymi, zapachowymi i wizualnymi.

Producenci ubiegali się o tytuł w dziewięciu kategoriach, w tym m.in. produkty mleczne, produkty mięsne, oleje i tłuszcze, wyroby piekarnicze i miody. W tej ostatniej kategorii prym wiodły miody z Pasieki Wędrownej "Miodzio" z Zawadki (gm. Księżpol). 

To tylko część artykułu. Cały dostępny jest w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Zdjęcia (1)

"Miodzio" zajmuje się nie tylko pozyskiwaniem miodu odmianowego, ale także produkcją matek pszczelich, pyłku kwiatowego i propolisu.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe