Horodło: Alkohol, auto i kłopoty Arnolda B.

  • 17.09.2019, 06:00
  • Mariusz Parol
Horodło: Alkohol, auto i kłopoty Arnolda B.
Kilka lat temu policja przyłapała go na jeździe autem na dwóch gazach. Ustąpił wówczas ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół w Horodle, a komisja dyscyplinarna ukarała go naganą z ostrzeżeniem. Najwyraźniej nie wyciągnął żadnych wniosków z tamtej lekcji. Niedawno Arnold B., wiceprzewodniczący RG w Horodle i nauczyciel w miejscowej podstawówce, po pijanemu doprowadził do kolizji. Potem zaproponował policjantom 2 tys. zł łapówki.

W poprzednim numerze "Kroniki Tygodnia" jako pierwsi w regionie podaliśmy informację o kolizji drogowej, do której 7 września na parkingu placówki Straży Granicznej w Horodle doprowadził Arnold B., wiceprzewodniczący Rady Gminy i nauczyciel miejscowej Szkoły Podstawowej. B. uszkodził dwa zaparkowane tam samochody i znak drogowy. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Policjanci przewieźli go do wytrzeźwienia Policyjnej Izbie Zatrzymań. Arnold B. miał wówczas zaproponować policjantom, że da im 2 tys. zł, jeżeli odstąpią od dalszych czynności. Funkcjonariusze zawiadomili swoich przełożonych o korupcyjnej propozycji.

Materiały dotyczące kolizji i korupcyjnej propozycji przekazano do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, a ta 9 września wszczęła śledztwo.   

– Zatrzymanemu w Horodle kierowcy przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 pozbawienia wolności. Drugi zarzut to kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i doprowadzenie do kolizji drogowej – poinformował nas Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. 

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka Horodla
Mieszkanka Horodla 17.09.2019, 12:43
No no panie Arnoldzie jeżeli pan nie skończy więzieniu to daje lewą rękę uciąć że w następne wakacje skończy pan w parku jak wszyscy inni stróże Lwów

Pozostałe