Józefów: Rajd im. prof. Józefa Jóźwiaka już w weekend. Trwają zapisy

  • 16.09.2019, 08:28
  • ak
Józefów: Rajd im. prof. Józefa Jóźwiaka już w weekend. Trwają zapisy Fot. pixabay.com
Jeszcze tylko do jutra (wtorek, 17 września) potrwają zapisy na tegoroczną edycję pieszego rajdu im. prof. Józefa Jóźwiaka. Organizują go już po raz 23. byli wychowankowie Liceum Ogólnokształcącego i obecni uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie. Impreza jest planowana na najbliższy piątek i sobotę (20-21 września).

Impreza ma się rozpocząć o godz. 8 mszą świętą. Po nabożeństwie uczniowie z Józefowa zaprezentują zestaw piosenek turystycznych. Następnie wyjadą do Hamerni, skąd ruszą trasą przez Rezerwat "Czartowe Pole", do Górecka Kościelnego i dalej szlakiem walk partyzanckich. Po drodze ma się odbyć konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Na koniec dnia zaplanowano wspólne ognisko.

Druga część wyprawy jest przewidywana na sobotnie przedpołudnie. Chętni wyjadą do Górecka Kościelnego, gdzie przewidziano zwiedzanie alei dębów, linii św. Stanisława, szlaku walk partyzantów oraz oglądanie makiety szpitala polowego "665" i ziemianki legendarnego dowódcy Konrada Bartoszewskiego "Wira". Powrót do Józefowa ma się odbyć autokarem, a rajd zakończy ognisko na szkolnym placu.

Na zgłoszenia uczestników czeka SP w Józefowie. Więcej informacji pod nr: 84 687 80 79.

Patron imprezy, prof. Józef Jóźwiak był wieloletnim nauczycielem szkoły w Józefowie.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe