Zamość: Uczta dla melomanów - Zamojskie Dni Muzyki

  • 15.09.2019, 06:35
  • Materiał nadesłany
Zamość: Uczta dla melomanów - Zamojskie Dni Muzyki
Wielkimi krokami zbliżają się 40. Zamojskie Dni Muzyki. To coroczne święto melomanów, które wpisało się na stałe w krajobraz kulturalny miasta i regionu. Od samego początku Zamojskie Dni Muzyki przyciągały do Hetmańskiego Grodu najlepszych śpiewaków operowych, muzyków, filharmoników i organistów. Tak będzie i tym razem.

W sobotę, 21 września o godzinie 18 w sali koncertowej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu (ul. Partyzantów 2) odbędzie się koncert „Wiwat Moniuszko!”. Kameraliści Orkiestry w składzie: Barbara Rabiega - śpiew; Dariusz Sobczak - śpiew; Piotr Stopa - fortepian; Krzysztof Stopa - skrzypce i Michał Stopa - wiolonczela wykonają najbardziej znane pieśni Stanisława Moniuszki, jak „Prząśniczka”, „Dziad i baba”, „Złota rybka”, „Kum i kuma” z pozostawionego przez artystę „Śpiewnika domowego”. Kameraliści wykonają także Arię Skołuby z opery „Straszny Dwór”.

Będzie to niezwykła okazja na przypomnienie sobie najpiękniejszych polskich pieśni oraz uczczenie kompozytora w 200. lecie jego urodzin.

Bilety na sobotni koncert kameralny w cenie 30/20 zł do nabycia w biurze Orkiestry oraz przez internet na stronie: namyslowiacy.pl.

Centralnym wydarzeniem jubileuszowych, 40. Zamojskich Dni Muzyki będzie Koncert Galowy, który odbędzie się w niedzielę, 22 września o godzinie 18 w sali widowiskowej Klubu Batalionowego (ul. Piłsudskiego 36).

Na 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki organizatorzy przygotowali wyjątkowy projekt. We współpracy z Filmoteką Narodową wyświetlony zostanie film „Halka” z 1930 w reżyserii Konstantego Meglickiego. To film na podstawie opery Moniuszki o tym samym tytule. Muzykę na żywo do filmu wykona Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz znani polscy soliści: Natalia Rubiś - sopran; Mariusz Godlewski - baryton; Tomasz Kuk - tenor.

„Namysłowiakom” pod batutą Adama Banaszaka towarzyszyć będą: Chór Ziemi Zamojskiej „Contra” (przygotowanie chóru Katarzyna Wasilewska) oraz Chór „Noster” z Goraja (przygotowanie Diana Adamska). Koordynacja działań logistycznych: Marcin Kiecana.

Darmowe wejściówki na Koncert Galowy są do pobrania w siedzibie Orkiestry od wtorku, 17 września. Jedna osoba będzie miała prawo pobrać maksymalnie dwa bilety. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Tradycyjnie, „Słowo o muzyce” podczas obydwu koncertów będzie należało do Małgorzaty Dybowskiej, znanej promotorki zamojskiej kultury. 40. Zamojskie Dni Muzyki.

Patronatem honorowym imprezę objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk. Mecenasem 40. ZDM jest firma Bartecki Development, realizująca projekt inwestycyjny Elektrownia Park Residence.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe