Gm. Skierbieszów: Kranówka nadaje się do picia

  • 11.09.2019, 16:42
  • bn
Gm. Skierbieszów: Kranówka nadaje się do picia Fot. pixabay.com
To dobra wiadomość. Woda w wodociągach skierbieszowskich jest już czysta i zdatna do spożycia. Taką informację uzyskaliśmy w poniedziałek (9 września) w miejscowym Urzędzie Gminy.

O skażeniu skierbieszowskich wodociągów bakteriami z grupy coli pisaliśmy w ub. tygodniu na stronie internetowej "Kroniki Tygodnia". Do skażenia doszło pod koniec sierpnia w wodociągu Wysokie II. To oznaczało, że wody z kranu nie mogli pić ani wykorzystywać do przygotowywania potraw mieszkańcy miejscowości: Podwysokie, Marcinówka, Osiczyna, Wysokie I i Wysokie II. Natychmiast rozpoczęto dezynfekcję tego wodociągu. Czysta woda była także dowożona beczkowozami do poszczególnych miejscowości. 

Kilka dni później ten sam kłopot pojawił się jednak w wodociągu Dębowiec. W kłopocie byli wówczas także mieszkańcy Dębowca, Kolonii Dębowiec, części miejscowości Zrąb oraz części miejscowości Udrycze.

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe