Hrebenne: Jechała z podrabianymi dokumentami. Zatrzymali ją na granicy

  • 10.09.2019, 17:40
  • ak
Hrebenne: Jechała z podrabianymi dokumentami. Zatrzymali ją na granicy Fot. NOSG
50-letnia kobieta z Dominikany chciała w poniedziałek (9 września) wjechać z Ukrainy do Polski. Nie przekroczyła granicy.

Funkcjonariuszom Nadbużanskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego nie spodobały się dokumenty, które cudzoziemka przedstawiła do odprawy. Sprawdzili je dokładnie i okazało się, że hiszpańska karta pobytu jest podrabiana. 

Kobieta odpowie za próbę posłużenia się fałszywymi dokumentami. Grozi za to do 5 lat więzienia.

- Funkcjonariusze NOSG w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 500 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy - informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe