Gm. Radecznica: Potrzebna jest droga serwisowa

  • 12.09.2019, 05:42
  • bn
Gm. Radecznica: Potrzebna jest droga serwisowa Fot. pixabay.com
Mieszkańcy miejscowości Gorajec-Zastawie (gm. Radecznica) będą w kłopocie. Planowana przebudowa krajówki w sąsiedztwie ich miejscowości utrudni im dojazd do działek i pól. Nie godzą się na to. Sprawa już trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Ministerstwo Infrastruktury jeszcze w 2017 r. zaplanowało korektę przebiegu drogi krajowej nr 74. Oznacza to, że Szczebrzeszyn doczeka się w końcu obwodnicy o długości 3,9 km. Według planów będzie się ona rozpoczynać w Klemensowie i łączyć z dalszą częścią drogi krajowej w Szperówce (to przedmieścia Szczebrzeszyna). Zmodernizowane zostaną m.in. skrzyżowania, do których obwodnica będzie włączona. Zaplanowano również budowę dróg dojazdowych i chodników dla pieszych. Przy obwodnicy staną także nowe latarnie oraz ekrany przeciwhałasowe. Roboty budowlane zaplanowano na lata 2024-2025. 

To nie wszystko. Ministerstwo zapowiedziało, że przebudowany zostanie m.in. fragment "krajówki" na odcinku z Frampola do Gorajca.

Te plany zaniepokoiły jednak mieszkańców Gorajca-Zastawie (gm. Radecznica). 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe