Nielegalni migranci przeszli "zieloną granicą" do Polski

  • 05.09.2019, 09:00
  • ak
Nielegalni migranci przeszli "zieloną granicą" do Polski Fot. NOSG
Nie mieli dokumentów zezwalających na pobyt w Unii Europejskiej, więc z Ukrainy do Polski przedostali się tzw. zieloną granicą. I tutaj podróż dwóch nielegalnych migrantów się zakończył.

Cudzoziemców namierzyli w poniedziałek (2 września) funkcjonariusze straży granicznej z Hrebennego. 

– Zatrzymani, 35-letni obywatel Pakistanu i 34 - letni obywatel Indii nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium RP. Cudzoziemcy przyznali, że celem ich podróży miały być kraje Unii Europejskiej – relacjonuje Wojciech Kopeć z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Polskie służby przeprowadziły z migrantami wszelkie niezbędne czynności i przekazały cudzoziemców Ukraińcom.

Od początku tego roku funkcjonariusze NOSG zatrzymali 24 nielegalnych imigrantów. Dominowali obywatele Turcji, Bangladeszu i Iraku.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe