Biszcza: Gdzie jest ta ulica, gdzie jest ten dom?

  • 04.09.2019, 05:54
  • Leszek Wójtowicz
Biszcza: Gdzie jest ta ulica, gdzie jest ten dom? Biszcza ma prawie 2 tys. mieszkańców.
Władze samorządowe przymierzają się do wprowadzenia nazewnictwa ulic w Biszczy i sąsiedniej Bukowinie. Większość mieszkańców biorących udział w konsultacjach społecznych jest na "tak". Wszystko wskazuje na to, że nazwy ulic zostaną wprowadzone w przyszłym roku.

O konieczności wprowadzenia nazewnictwa ulic zarówno w liczącej blisko 2 tys. mieszkańców Biszczy (wieś Biszcza ma więcej mieszkańców niż np. miasto Frampol – przyp. red.), jak i leżącej po sąsiedzku i mniejszej o połowę Bukowinie, mówiło się od dawna. Władze samorządowe uznały, że nadszedł ten moment. – W Biszczy mamy obecnie nie podwójną, ale potrójną numerację, bo numery posesji od 1 do 8 czy 10 występują zarówno w samej Biszczy, jak i na kolonii i tak zwanym osiedlu Biszcza – mówi wójt gm. Biszcza Zbigniew Pyczko. – Bukowina też jest dość rozwleczona, a kurierzy czasami po kilka godzin muszą krążyć, żeby trafić pod wskazany adres. Chcemy zrobić z tym porządek, nadając poszczególnym ulicom nazwy.

Mieszkańcy są "za"

W pierwszym etapie zdecydowano się na przeprowadzenie konsultacji społecznych w obu miejscowościach, które trwały od 15 lipca do 15 sierpnia. W Biszczy udział w nich wzięło 223 mieszkańców. Za wprowadzeniem nazewnictwa ulic opowiedziało się 171 z nich, a 52 było przeciw. W Bukowinie na 89 mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, aż 80 było "za". Jak nam powiedział wójt Biszczy, konsultacje będą prowadzone dalej, a temat wprowadzenia nazewnictwa ulic będzie również poruszany na zebraniach sołeckich. – Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym roku radni w formie uchwał nadadzą nazwy ulicom w Biszczy i Bukowinie – mówi Zbigniew Pyczko.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe