Nowi dyrektorzy na nowy rok szkolny

  • 03.09.2019, 07:00
  • wd
Nowi dyrektorzy na nowy rok szkolny Fot. pixabay.com
Pierwszy dzień w szkole już minął, a wraz z nim stres towarzyszący nowym uczniom i nowym dyrektorom. Zmiana kadry miała miejsce w szkołach z gminy Jarczów, Łaszczów, Telatyn, Tomaszów Lubelski i Tyszowce.

W gminie Jarczów w podstawówkach w Chodywańcach i Gródku do konkursu nie zgłosili się kandydaci. W związku z tym obowiązki dyrektorów pełnią dotychczasowi dyrektorzy: w Chodywańcach – Wiesław Zawiślak, a w Gródku – Joanna Lis. Nowe kierownictwo jest za to w Szkole Podstawowej w Jarczowie i gminnym przedszkolu. W SP dyrektorem została Jolanta Zawiślak  przez 14 lat była zastępcą dyrektora Dariusza Czopa, który aktualnie pełni funkcję sekretarza Powiatu Tomaszowskiego. W przedszkolu w Jarczowie dyrektorem od 1 września jest Anna Mazurek – nauczyciel wychowania przedszkolnego. Stanowisko objęła po Annie Maciejewskiej, która po 34 latach pracy jako dyrektor, przeszła na zasłużoną emeryturę.

 

W Łaszczowie

Od września nowym organem prowadzącym Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie zostało stowarzyszenie Czajnia z Tomaszowa Lubelskiego. Prowadzenie placówki przejęło od gminy Łaszczów. Zmienił się także dyrektor liceum. Przestał nim być Artur Bednarski. Zarząd stowarzyszenia pełnienie obowiązków dyrektora liceum powierzył Ilonie Dudek-Dziedzic. Dotychczas pełniła ona funkcję dyrektora NSP w Przeorsku, którą także prowadzi Stowarzyszenie "Czajnia". 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe