Szczebrzeszyn zaczyna współpracę z Mikołajewem

  • 30.08.2019, 14:00
  • ak
Szczebrzeszyn zaczyna współpracę z Mikołajewem Fot. UMiG Szczebrzeszyn
Umowa została podpisana. Szczebrzeszyn podejmie współpracę z Mikołajewem na Ukrainie.

Decyzja w tej sprawie została sformalizowana w poniedziałek, 26 sierpnia. Burmistrz Szczebrzeszyna Piotr Matej podpisał wówczas umowę partnerską z Andriyem Schebelem, szefem ukraińskiego samorządu.

"Celem współpracy partnerskiej jest budowanie i urzeczywistnianie przyjaźni polsko-ukraińskiej oraz utrzymywanie stałych relacji, służących wymianie doświadczeń w pracy samorządowej" – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy Szczebrzeszyn.

Poza delegacją z Mikołajewa do Szczebrzeszyna zawitała również reprezentacja zaprzyjaźnionej gminy Żwyrka, na czele z przewodniczącym rady Iwanem Koszlajem.

Goście ze Wschodu wzięli udział w dożynkach gminnych. Mieli również okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Szczebrzeszyna. Byli m.in. w Muzeum Starych Zegarów, dawnej synagodze czy cerkwi. Nie mogli sobie oczywiście darować pamiątkowych zdjęć ze słynnym chrząszczem.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysztof F
Krzysztof F 01.09.2019, 01:36
Proszę poprawić błąd burmistrzem Szczebrzeszyna jest Pan Henryk Matej i to on podpisał współprace z Ukrainą a nie jak piszecie Piotr M. Pozdrawiam

Pozostałe